Notowania

modernizacja dworców
18.09.2012 20:43

Remont dworca w Radomiu. Na koniec prac jeszcze poczekamy

Remont dworca w Radomiu miał zakończyć się w pierwszym kwartale tego roku, jednak do tej pory prac nie zakończono.

Podziel się
Dodaj komentarz
(faxepl/CC/Flickr)

Spółka Mostostal Białystok nie dokończy trwającego od ponad roku remontu dworca kolejowego w Radomiu. Zarząd PKP odstąpił od umowy z wykonawcą ze względu na duże opóźnienia w realizacji inwestycji.

Remont dworca w Radomiu miał zakończyć się w pierwszym kwartale tego roku, jednak do tej pory prac nie zakończono. Według PKP spółka nie wywiązywała się ze zobowiązań finansowych wobec podwykonawców.

Jak poinformował we wtorek w komunikacie prasowym rzecznik PKP Łukasz Kurpiewski, _ niewypłacalność firmy Mostostal Białystok skutkowała nieregulowaniem płatności wobec podwykonawców, a co za tym idzie brakiem oczekiwanego postępu prac budowlanych _. Według rzecznika mimo stosownych umów, oświadczeń i publicznych zapewnień, firma nie wywiązała się z zapisów zawartego kontraktu.

Według rzecznika zarząd PKP podjął działania, by remont dworca został jak najszybciej zakończony. Została powołana specjalna komisja inwentaryzacyjna, która określi zakres prac budowlanych koniecznych do wykonania. _ Następnie przygotowana zostanie potrzebna dokumentacja, by w jak najszybszym trybie wyłonić nowego wykonawcę prac. Czas niezbędny na wybór wykonawcy kontynuującego inwestycję zostanie ograniczony do niezbędnego minimum, tak aby roboty zakończyły się jeszcze w tym roku _ - dodał rzecznik.

Remont dworca w Radomiu rozpoczął się w czerwcu 2011 roku. Pierwotnie miał się zakończyć w pierwszym kwartale 2012 roku. Wartość kosztorysowa realizacji całej inwestycji to 10,5 mln zł.

Budynek radomskiego dworca wybudowano według projektu Adolfa Schimmelpfenniga (polski architekt niemieckiego pochodzenia, autor m.in. dworca kolejowego Łódź Fabryczna). Budynek powstał ok. 1885 r. podczas budowy Iwanogrodzko-Dąbrowskiej Linii Kolejowej. Poddano go renowacji na początku lat 90. XX wieku.

Czytaj więcej w Money.pl
Powstanie nowy, piękny dworzec kolejowy W kolejnym etapie inwestycji, na przełomie 2012 i 2013 r., do użytku będzie oddany podziemny terminal autobusowy, a do połowy przyszłego roku - położona tuż przy dworcu galeria handlowa.
Wrocław zdąży na Euro 2012. Obiecują Do tej pory zmodernizowano trzy z pięciu peronów dworca głównego. PKP zapewnia, że zdąży z oddaniem wszystkich peronów do użytku przed EURO 2012.
Olsztyn przebuduje dworce. Za 125 mln euro Wartość inwestycji szacowana jest na 125 mln euro.
Tagi: modernizacja dworców, pkp, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz