Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
teatr
25.08.2012 20:03

Remonty w teatrach. Co się zmieni?

Remonty trwają między innymi w Operze Narodowej w Warszawie, w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, w Teatrze Wielkim w Łodzi czy w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alexdecarvalho/CC/Flickr)

W teatrach kończy się przerwa między sezonami. Wiele placówek wykorzystało wakacyjne miesiące do przeprowadzenia remontów.

Jak zdradza Wojciech Malajkat, dyrektor Teatru Syrena, zmiany czekają widzów jego placówki. W czasie przerwy między sezonami remontowane są dolne i górne foyer. Zdaniem Malajkata dla stałych bywalców teatru efekt remontu może być szokiem.
Swoją siedzibę przy ulicy Marszałkowskiej remontuje Teatr Kwadrat.

Dyrekcja szacuje, że wszystkie prace pochłoną około 5 milionów złotych. Jak informuje Andrzej Nejman, dyrektor placówki teraz pieniędzy wystarczy tylko na dostosowanie siedziby do przedstawień teatralnych. Widzowie zyskają powiększone toalety i zmodernizowany system wentylacyjny z klimatyzacją. Gorsze warunki będą mieli aktorzy, dla których nie wystarczy pieniędzy na przygotowanie garderób.

Remonty trwają między innymi w Operze Narodowej w Warszawie, w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, w Teatrze Wielkim w Łodzi czy w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze.

Czytaj więcej w Money.pl
To jedyny taki festiwal w Europie. Zobacz! To jedyny festiwal w Europie, który prezentuje spektakle niewerbalne.
Nie żyje wielki twórca polskiego teatru Reżyser teatralny, eseista i pedagog, jeden z największych twórców powojennego teatru.
Pazura o planach na przyszłość Aktor Cezary Pazura po wielu latach wraca do teatru. W listopadzie zobaczymy go w sztuce "Bóg mordu" w Teatrze 6. Piętro.
Tagi: teatr, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz