Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rolnictwo w Polsce. Kalemba obiecał wsparcie

0
Podziel się:

Dożynki zgromadziły delegacje z całej Polski. Pojawił się także minister rolnictwa Stanisław Kalemba, który zapowiedział Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020.

Rolnictwo w Polsce. Kalemba obiecał wsparcie
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Dożynki zgromadziły delegacje z całej Polski. Pojawił się także minister rolnictwa Stanisław Kalemba, który zapowiedział Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020.

W dzisiejszych uroczystościach na Jasnej Górze wziął udział prezydent Bronisław Komorowski. Mówił do zebranych, że mimo niełatwej przeszłości nasi rolnicy mają powody do dumy. Argumentował, że nasze rolnictwo i hodowla konsekwentnie umacnia konkurencyjną pozycję na rynkach świata i Europy.

Prezydent zwrócił uwagę, że młodzież wiejska jest coraz lepiej wykształcona. Dodał, że największymi wyzwaniami dla polskiego rolnictwa jest tworzenie nowych miejsc pracy i wypracowywanie nowych dróg rozwoju. Bronisław Komorowski mówił też, że decyzja o integracji z Unią Europejską była słuszna, choć niełatwa. W jego ocenie, jednak nasze rolnictwo na tym zyskało, bo przed tym sektorem otworzyły się nowe możliwości rozwoju.

Na Jasnej Górze był również dzisiaj Stanisław Kalemba. Zapowiedział Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020. Podkreślił, że choć pozyskane środki unijne są mniejsze od oczekiwanych, to jednak Polska wśród krajów Unii Europejskiej znajduje się na 5 miejscu.

Polityk zwrócił uwagę, że program przewiduje wsparcie także mniejszych gospodarstw. Większym wsparciem mają być także objęci młodzi rolnicy. Stanisław Kalemba - mimo dezaprobaty słuchających i pojawiających się od czasu do czasu gwizdów - mówił, że polska wieś dynamicznie rozwija się co jest zasługą także poprzedniego pokolenia. Zdaniem Stanisława Kalemby, ochroniło ono chłopskie gospodarstwa i prywatną własność.

Uroczystej mszy z błogosławieństwem wieńców żniwnych przewodniczył biskup Marian Rojek. Homilię wygłosił biskup Józef Zawitkowski. Wezwał on do uszanowania polskiej tradycji i chrześcijańskich wartości. W kazaniu mówił też o nowoczesności, która musi być pogodzona z miłością i dobrocią.

Jak hierarcha zwracał uwagę, dobrze, że ciężką pracę kiedyś wykonywaną siłą mięśni, dziś wykonują maszyny. Postawił jednak pytanie: _ czy ludzie przez to stali się lepsi? _. Biskup Józef Zawitkowski prosił aby zarówno w Warszawie, jak i w Brukseli, szanowano wartości takie jak rodzina i wiara. Dodał, że źle rozumiana wolność nie może zaszkodzić szkole, wychowaniu i wierze w Boga. Hierarcha mówił: _ człowieku dożynkowy, człowieku boży, ostrzegam cię: bez komunii, bez modlitwy - zdziczejesz. A potem przyjdzie oziębłość, potem przyjdzie seks i wyznasz: _ja jestem niewierzący". Nie mów tak nigdy!". - dodał biskup Józef Zawitkowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą pieniądze na modernizację gospodarstw Pół miliona złotych zostanie rozdzielone pomiędzy województwa. Z pieniędzy tych będzie mogło skorzystać dodatkowo ok. 3 tys. gospodarstw.
Był nielegalny lobbing przy ustawie o uboju? Zdaniem Julii Pitery, takie oskarżenia pod adresem ministra rolnictwa są absurdalne.
Będzie kolejny zgrzyt w koalicji? Minister rolnictwa Stanisław Kalemba już wie jak zagłosuje jego partia w sprawie kontrowersyjnej ustawy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)