Notowania

Przejdź na
euro 2012
22.06.2012 17:00

Rosja domaga się jak najszybszego powrotu kibiców

Stanowisko Rosji w tej sprawie polskiej wiceminister spraw zagranicznych Katarzynie Pełczyńskiej-Nałęcz w Moskwie przekazał wiceminister spraw zagranicznych FR Władimir Titow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imago sportfotodienst/EAST NEWS)

MSZ Federacji Rosyjskiej _ stanowczo podkreśliło _ konieczność uregulowania problemów, związanych z jak najszybszym powrotem do Rosji rosyjskich kibiców zatrzymanych w Polsce w wyniku incydentów, do jakich doszło podczas piłkarskich mistrzostw Europy.

Stanowisko Rosji w tej sprawie polskiej wiceminister spraw zagranicznych Katarzynie Pełczyńskiej-Nałęcz w Moskwie przekazał wiceminister spraw zagranicznych FR Władimir Titow.

_ - Ze strony rosyjskiej stanowczo podkreślono konieczność uregulowania wszystkich problemów związanych z jak najszybszym powrotem do domu rosyjskich kibiców zatrzymanych w Polsce w wyniku znanych incydentów, do jakich doszło podczas piłkarskich mistrzostw Europy _ - poinformowało MSZ Rosji na swojej stronie internetowej.

Sprawa rosyjskich pseudokibiców zatrzymanych w Polsce była jednym z tematów konsultacji politycznych Titowa i Pełczyńskiej-Nałęcz. Według MSZ FR w toku tych konsultacji _ dokonano szczegółowej inwentaryzacji stosunków dwustronnych i rezultatów funkcjonowania podstawowych mechanizmów współpracy w kontekście planowanego na ten rok w Moskwie posiedzenia Komitetu Strategii Współpracy Rosyjsko-Polskiej pod przewodnictwem ministrów spraw zagranicznych dwóch krajów _.

_ - Titow i Pełczyńska-Nałęcz wymienili poglądy na aktualne problemy relacji między Rosją a Unią Europejską oraz inne kwestie międzynarodowego porządku dziennego _ - podało rosyjskie MSZ.

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedzia, że wiceminister Pełczyńska-Nałęcz, odnosząc się w rozmowie z Władimirem Titowem do kwestii rosyjskich kibiców, podkreśliła, że w Polsce wszystko dzieje się w zgodzie z obowiązującym prawem - przestępcami lub oskarżonymi o przestępstwa zajmują się prokuratury i sądy.

Rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości Patrycja Loose powiedziała, że dotąd w sprawie skazanych kibiców rosyjskich nie wpłynęło do ministerstwa żadne pismo od strony rosyjskiej. Jak podkreśliła, minister nie ma tu żadnej mocy decyzyjnej, a ewentualne decyzje o tym, gdzie karę mają odbywać obywatele Rosji skazani przez polskie sądy, należą do sądu, a nie do ministerstwa.

W związku z incydentami podczas Euro 2012 w Polsce pociągnięto do odpowiedzialności 27 obywateli Rosji. Siedmiu zostało aresztowanych.

Czytaj więcej o Euro 2012 w Money.pl
Już jutro wielki sprawdzian dla policji _ - Jeśli UEFA i policja ocenią, że jest to mecz podwyższonego ryzyka, zostaną podjęte odpowiednie środki _ - powiedział Jacek Cichocki, szef MSW.
Mecz Polska-Irlandia? To dlatego, że nas chwalą Już prawie 100 tysięcy razy został wyświetlony, założony na największym forum internetowym irlandzkich kibiców piłki nożnej wątek, w którym Irlandczycy zachwalają Polskę.
Rosja upomina się o swoich pseudokibiców MSZ zamierza wynająć do ich obrony doświadczonych polskich adwokatów.
Tagi: euro 2012, rosja, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz