Notowania

smoleńsk
06.07.2011 09:42

Rosja: Smoleńsk tematem kampanii wyborczej

Moskowskie Nowosti sugerują, że PiS będzie wykorzystywał w kampanii wyborczej temat katastrofy smoleńskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Katastrofa smoleńska będzie użyta w kampanii wyborczej w Polsce - prognozuje w środę dziennik _ Moskowskije Nowosti _, informując, że prezydent Bronisław Komorowski zamierza wyznaczyć wybory parlamentarne na 9 października.

_ - Temat katastrofy smoleńskiej, która zjednoczyła twardych zwolenników PiS w czasie wyborów prezydenckich i która wciąż łączy ich 10. każdego miesiąca, nadal służy propagandowym, partyjnym celom i nie zniknie ze zbliżającej się kampanii wyborczej _ - pisze rosyjska gazeta.

Według _ Moskowskich Nowosti _, _ potwierdziła to zorganizowana niedawno przez PiS prezentacja Białej Księgi, poświęconej tak zwanemu samodzielnemu, niezależnemu badaniu przyczyn tragedii _.

Dziennik przekazuje, że _ jej pierwsza część była poświęcona odpowiedzialności Rosji za katastrofę, a druga - krytyce polskiego rządu za stworzenie sytuacji, która doprowadziła do tragedii, i za troskę wyłącznie o rosyjskie interesy w czasie śledztwa . Niektórzy politolodzy ocenili tę pracę jako przedwyborcze wystąpienie opozycji _ - piszą _ Moskowskije Nowosti _.

Powołując się na profesora Romualda Turkowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, gazeta podkreśla, że rządzącej obecnie w Polsce koalicji PO-PSL _ udało się znacząco poprawić relacje z Moskwą _. _ Jeśli po wyborach pozostanie ona u władzy, to wyjdzie to na dobre stosunkom polsko-rosyjskim _ - konstatują _ Moskowskije Nowosti _.

Dziennik informuje, że _ lider opozycyjnej PiS Jarosław Kaczyński obwinia obecne władze o popełnienie wszelkich ciężkich grzechów - począwszy od błędów w gospodarce, drożyzny i sprzyjania bogatym, a kończąc na pomyłkach w polityce zagranicznej . Moskowskije Nowosti _ odnotowują także, iż _ zamierza on odnowić partię, pozbywając się jednej trzeciej swoich deputowanych _. Swoją publikację gazeta tytułuje _ Utrzymać koalicję _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t148723.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzis;druga;czesc;bialej;ksiegi;moskwa;odmawia;komentarzy,178,0,862898.html) Dziś druga część "Białej Księgi". Moskwa odmawia komentarzy Antoni Macierewicz powiedział, że to nie koniec prac jego zespołu. Końcowy raport ten powinien powstać w ciągu najbliższych miesięcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t148822.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;smierc;prezydenta;to;efekt;gry;tuska;i;putina,131,0,863363.html) Kaczyński: Śmierć prezydenta to efekt gry Tuska i Putina - _ Gdyby polski rząd postępował inaczej, nie doszłoby do katastrofy _ - powiedział Jarosław Kaczyński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t95389.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;biala;ksiega;to;taniec;na;grobach,197,0,862917.html) Rosja: "Biała Księga to taniec na grobach" Tak raport Macierewicza określił publicysta dziennika "Izwiestija" Władimir Mamontow.
Tagi: smoleńsk, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz