Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rotfeld: "1 grudnia Tusk będzie gotów"

0
Podziel się:

Dyplomata jest zdania, że Tusk może okazać się tym, kto wypełni deficyt przywództwa.

Rotfeld: "1 grudnia Tusk będzie gotów"
(msz.gov.pl)

Były szef dyplomacji Adam Daniel Rotfeld mówił w radiowej Jedynce, że polski premier szybko się uczy.

- _ 1 grudnia Donald Tusk będzie w pełni gotów do sprawowania funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej _- uważa Adam Daniel Rotfeld.

Dodał, że wybór Donalda Tuska może być lekarstwem na bolączki Unii Europejskiej Według profesora Rotfelda, są dwa elementy, które uważa się za źródło słabości: brak zaufania płynący z egoizmów narodowych oraz brak przywództwa.

Dyplomata jest zdania, że Tusk może okazać się tym, kto wypełni deficyt przywództwa.

Adam Daniel Rotfeld zwrócił uwagę, że dotychczas było nie do pomyślenia, żeby polityk z naszej części UE sprawował tak wysoką funkcję, pomimo że 13 z 28 krajów wspólnoty to nowi członkowie Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
"Awans Tuska to trzęsienie ziemi w PO" Zdaniem politologa Andrzeja Anusza w partii rządzącej dojdzie do przegrupowania sił.
Tusk: W obliczu wojny nie czas na piękne słowa -_ Dzisiaj trzeba bardzo mocno i wyraźnie powiedzieć: to wezwanie nie może być więcej manifestem słabych i bezradnych _ - przemawiał premier.
Donald Tusk spotka się z Ewą Kopacz. Tematem... Marszałek Sejmu jest kandydatką na nowego szefa rządu. We wtorek oficjalne potwierdzenie?
Polska nadal może liczyć na ważną unijną tekę. Kto ma szansę? Mamy już szefa Rady Europejskiej, a kiedy poznamy skład nowej Komisji Europejskiej?
KOMENTARZE
(0)