Notowania

nagrody dla polityków
29.11.2011 20:49

Róża Thun została wybrana europosłem roku

Europosłanka PO uzyskała tytuł w kategorii rynek wewnętrzny i ochrona konsumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Europosłanka PO uzyskała tytuł w kategorii _ rynek wewnętrzny i ochrona konsumentów _. Nagroda jest corocznie przyznawana przez prestiżowy brukselski miesięcznik _ The Parliament Magazine _.

[Na zdjęciu Róża Thun]

Kryształowe statuetki w kształcie gwiazdy przyznawane są co roku najbardziej pracowitym i wpływowym posłom do Parlamentu Europejskiego, a nagroda jest uznaniem szczególnej pracy i zaangażowania eurodeputowanych w swoich komisjach parlamentarnych.

Nominacji do nagrody dokonują organizacje pozarządowe i te związane z sektorem, w ramach którego działa europoseł. Zwycięzców wybierają sami europosłowie.

_ - Jestem wdzięczna moim kolegom europarlamentarzystom za to wyróżnienie. To dla mnie wielkie zobowiązanie na przyszłość, by dalej znosić bariery, na jakie napotykają obywatele, w tym przedsiębiorcy, na jednolitym rynku. Ten wspólny rynek to wielki fundament integracji europejskiej, więc musimy o niego dbać, jak się dba o dom rodzinny _ - powiedziała Thun.

Urodzona w Krakowie Róża Thun jest europosłem od 2009 roku. To z jej inicjatywy w Krakowie na początku października odbyło się Forum Jednolitego Rynku, które było największym tegorocznym wydarzeniem dotyczącym tematyki europejskiego wspólnego rynku. Eurodeputowana zabiega również o zmniejszenie opłat za roaming oraz o powszechny i bezpieczny dostęp do szybkiego internetu. W swojej pracy koncentruje się też na zniesieniu barier w zakupach internetowych w całej UE.

W poprzednich latach wśród laureatów nagród pisma _ The Parliament Magazine _ byli także inni eurodeputowani PO. W 2010 roku tytuł europosła roku w kategorii _ energia _ otrzymał pochodzący również z Krakowa Bogusław Sonik. Rok wcześniej laureatem został europoseł z Poznania Filip Kaczmarek w kategorii _ rozwój _. W 2007 podobną nagrodę otrzymał Jan Olbrycht za działalność na rzecz rozwoju regionalnego, a w 2006 tytuł europosła roku w kategorii _ badania i technologia _ otrzymał obecny szef PE Jerzy Buzek.

Czytaj o innych nagrodach dla polityków
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;dostal;pokojowa;nagrode;od;chinczykow,126,0,967294.html) Putin dostał pokojową nagrodę za naloty Szefa rosyjskiego rządu wyróżniono m.in. za wystąpienia przeciwko nalotom NATO w Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t160856.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;zrobili;tuska;europejczykiem;roku,140,0,963980.html) Niemcy zrobili Tuska "Europejczykiem Roku" _ Złota Wiktoria dla Europejczyka Roku _ jest jedną z kategorii nagród _ Złotej Wiktorii _, przyznawanych przez Związek Niemieckich Wydawców Czasopism.
Tagi: nagrody dla polityków, róża thun, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz