Notowania

drogi w polsce
01.05.2014 15:22

Ruch na zakopiance coraz większy. Gdzie jest najtrudniej?

Ruch samochodowy na drodze pod Tatry, czyli popularnej zakopiance robi się coraz większy. Najwolniej poruszają się auta na końcowym odcinku z Nowego Targu do Zakopanego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Klag/REPORTER)

Ruch samochodowy na drodze pod Tatry, czyli popularnej zakopiance robi się coraz większy. Najwolniej poruszają się auta na końcowym odcinku z Nowego Targu do Zakopanego. Pokonanie tego 25-kilometrowego odcinka zajmuje kierowcom godzinę.

_ - W kierunku Zakopanego panuje spory ruch, auta poruszają się powoli ale płynnie _ - poinformował dyżurny policji w Nowym Targu.

Zakopianka korkuje się na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką w kierunku Bielska-Białej w miejscowości Skomielna Biała. Kolejne utrudnienie czeka zmotoryzowanych turystów za Nowym Targiem na zwężeniu drogi. Dalej kierowcy muszą odstać w kolejce przed mostem w Białym Dunajcu, na którym ruch odbywa się wahadłowo.

Wzmożony ruch na zakopiance był już w środę późnym popołudniem, jednak touroperatorzy na czwartek spodziewają się największego najazdu turystów na Zakopane.

Turyści, którzy w majowy weekend wybierają się z Zakopanego do Morskiego Oka, muszą wybierać objazd przez Poronin i Bukowinę Tatrzańską, bądź drogę przez Jurgów i słowackie Podspady. Droga do Morskiego Oka z Zakopanego jest zamknięta z uwagi na budowę ronda na Wiechu Porońca.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: drogi w polsce, zakopianka, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz