Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruch Palikota się powiększy? Siwiec dostał zaproszenie

0
Podziel się:

Janusz Palikot poinformował, że spotka się w poniedziałek z byłym już politykiem SLD Markiem Siwcem. Siwiec ogłosił w piątek, że odchodzi z Sojuszu.

Ruch Palikota się powiększy? Siwiec dostał zaproszenie
(Maciej Goclon/East News)

Janusz Palikot poinformował, że spotka się w poniedziałek z byłym już politykiem SLD Markiem Siwcem. Siwiec ogłosił w piątek, że odchodzi z Sojuszu. Zadeklarował jednocześnie, że nie planuje na razie wstąpienia do innej partii politycznej.

_ Rozmawiałem telefonicznie z Markiem Siwcem. Umówiliśmy się na spotkanie w poniedziałek _ - poinformował Palikot na jednym z portali społecznościowych.

Siwiec poinformował w piątek dziennikarzy, że rozmawiał z szefem SLD Leszkiem Millerem i złożył rezygnację z członkostwa w Sojuszu. Wśród powodów odejścia z SLD wymienił: politykę Sojuszu, która nie gwarantuje wyjścia z opozycji i brak współpracy z Aleksandrem Kwaśniewskim i Ruchem Palikota.

Jeszcze tego samego dnia Janusz Palikot zaprosił Siwca na rozmowę w przyszłym tygodniu. _ - Chętnie taką rozmowę odbędę, licząc, że w jej wyniku powstanie coś, co będzie tworzyło alternatywę dla PO-PiS-u (...). Bardzo chętnie się spotkam, chcę współpracować, widzę możliwości takiej współpracy, podzielam wiele jego argumentów i diagnoz _ - podkreślił lider Ruchu Palikota.

Siwiec mówił, że nie planuje na razie wstąpienia do innej partii politycznej. _ - Nie mam żadnych propozycji _ - zaznaczył. W późniejszej rozmowie z PAP Siwiec zadeklarował, że chętnie spotka się z Palikotem. _ - Chętnie porozmawiamy. Od rozmowy do współpracy pewnie jeszcze kawałek, ale porozmawiać zawsze warto _ - powiedział europoseł.

Siwiec w latach 1991-97 zasiadał w Sejmie. Po wygranych wyborach prezydenckich przez Aleksandra Kwaśniewskiego Siwiec był jednym z jego najbliższych współpracowników. Od 2004 roku Siwiec zasiada w Parlamencie Europejskim; w 2007 r. został jednym z wiceszefów Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent o decyzji Siwca. "Proszę mnie z nią nie łączyć" Zobacz również, co w najbliższych miesiącach powinna zrobić polska lewica.
Odchodzi po 23 latach w partii. "To wydarzenie towarzyskie" Zobacz, czy dzisiejsza decyzja może poskutkować istotnymi ruchami w polskiej lewicy.
"Miałem marzenie. Zmieńcie oblicze ziemi, tej ziemi" - _ Kapitalizm jest jedną z najbardziej bezwzględnych religii _- przekonywał Janusz Palikot podczas pierwszomajowego kongresu RP.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)