Notowania

solidarność
25.04.2013 08:39

Rząd chce obniżyć wynagrodzenia?

Poseł PiS mówił w radiowej Jedynce, że do tego doprowadzi zapowiadane uelastycznienie czasu pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kowalczyk/Agencja SE/East News)
Janusz Śniadek

Były szef Solidarności Janusz Śniadek twierdzi, że zmiany w prawie pracy spowodują obniżenie wynagrodzeń. Ma do tego doprowadzić zapowiadane uelastycznienie czasu pracy, przeciwko któremu strajk zapowiadają związkowcy.

_ - Ta ustawa fałszywie nazywana ustawą o elastyczności pracy, to jest ustawa o obniżeniu wynagrodzeń, obniżanie dopłat do nadgodzin, wydłużanie okresu rozliczeniowego służące takiej manipulacji czasem pracy, żeby nie płacić za nadgodziny. To jest nic innego jak obniżenie wynagrodzeń, ograniczenie popytu, a więc utrata miejsc pracy- _ mówił w radiowej Jedynce Janusz Śniadek

Janusz Śniadek uważa, że rozwiązania proponowane przez rząd to próba przerzucenia kosztów kryzysu z pracodawców na pracowników. Podkreśla też, że problemem polskiej gospodarki nie są koszty pracy, bo te są jedynymi z najniższych w Europie.

Przeciwko zmianom w prawie pracy protestują związkowcy. Zapowiadają strajk generalny, jeśli rząd nie wycofa się z zapowiadanych zmian. Wczoraj odbyły się rozmowy w ramach Komisji Trójstronnej, które zakończyły się fiaskiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Piotr Duda: To jeszcze nie koniec - _ Dziś jest wielki dzień dla ruchu związkowego, bo po raz pierwszy od 30 lat na Śląsku odbywa się strajk generalny mówił lider Solidarności Piotr Duda. _
Tusk: Ultimatum i dyktat są dobre na wojnę - Negocjacje, które miałyby polegać na tym, że albo zostanie przyjęty pakiet postulatów, albo będzie strajk, nie są zaproszeniem do rozmowy - tak premier ocenia żądania Solidarności.
Piechociński: Nie wolno stawiać terminów - _ Ze smutkiem przyjmuję to, że strajk na Śląsku oznaczał klęskę dialogu w polskiej rzeczywistości _ - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.
Tagi: solidarność, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz