Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Senator Libicki chce przystąpić do PO

0
Podziel się:

Senator Jan Filip Libicki, który startował z list PO w ostatnich wyborach,
złożył deklarację przystąpienia do tej partii.

Senator Libicki chce przystąpić do PO
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Senator Jan Filip Libicki (na zdj.), który startował z list PO w ostatnich wyborach, złożył deklarację przystąpienia do tej partii - poinformował szef wielkopolskich struktur Platformy Rafał Grupiński.

Jego deklaracja będzie rozpatrywana przez zarząd regionu wielkopolskiej PO.

_ Sprawa przyjęcia pana senatora jest przesądzona. Ja się cieszę, że Filip Libicki będzie parlamentarzystą PO, a nie tylko wybranym z naszych list. Dyskusje z nim, nawet jak był posłem PiS, miały zawsze charakter merytoryczny _ - powiedział podczas konferencji prasowej Grupiński.

Libicki powiedział, że wstępuje do PO po pierwsze dlatego, że partia przeżywa trudny czas związany m.in. z reformą emerytalną. _ - Dotyczy to także przedsięwzięć podjętych przez Ministerstwo Sprawiedliwości kierowane przez Jarosława Gowina. Jeśli Gowin z determinacją usprawnia polskie sądy i dereguluje życie zawodowe w Polsce tak, że nawet opozycja udziela mu w tej kwestii nieśmiałego poparcia, to tym bardziej tego poparcia powinienem udzielić mu ja _ - powiedział Libicki.

Poza tym senator chce w ten sposób spłacić dług wdzięczności wobec PO za wystawienie go w wyborach do Senatu oraz w celu wzmocnienia _ prawej flanki _ w rządzącej partii. _ _

_ - Dziś, gdy wielu publicystów uważa, że PO skręca w lewo, licytując się z Ruchem Palikota, potrzebne jest wzmocnienie prawej flanki. Flanki, która choćby w sprawach relacji PO z Kościołem będzie stawiać na racjonalność. Na jasne wskazywanie, które ze zgłaszanych postulatów są populistycznym wyścigiem z Palikotem, a które wynikają po prostu z normalnej, bieżącej konieczności _ - mówił Libicki.

Jan Filip Libicki jest senatorem z okręgu pilskiego. Wcześniej był posłem PiS i PJN.

Czytaj więcej o reformie emerytalnej
Okazuje się, że PSL uratował nas przed PO. Wiedzieliście? Politycy PO nie kryją zaskoczenia inicjatywą ludowców, którzy zamieścili w sieci infografikę zatytułowaną _ Co zawdzięczamy PSL? _
Tusk wystraszył się naćpanej hołoty Paweł Szygulski pisze o tym, jakie będą dalsze kroki premiera.
"Rząd nie przepchnie tego kolanem. Za nami są miliony Polaków" Biwak przed Kancelarią Premiera to dopiero początek, na ulice wyjdą tysiące gniewnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)