Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sikorski rezygnuje z OFE. "Wybrałem ZUS"

0
Podziel się:

Machnąłem ręką - tłumaczył Szef MSZ Radosław Sikorski.

Sikorski rezygnuje z OFE. "Wybrałem ZUS"
(Xinhua News/East News)

Szef MSZ Radosław Sikorski tłumaczył, że w jego przypadku pozostanie w OFE _ byłoby tylko na pięć lat _.

- _ Uświadomiłem sobie, że zgodnie z nowymi przepisami 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego, co w moim wypadku byłoby za pięć lat około, i tak wszystko trafia do ZUS-u i tak. Czyli to by była decyzja (pozostanie w OFE) na pięć lat. Machnąłem ręką _ - tłumaczył Sikorski w trakcie wspólnej z premierem Donaldem Tuskiem konferencji prasowej ws. raportu podsumowującego 10 lat obecności Polski w UE.

Gdy Sikorski przedstawiał swoją decyzję, przejęzyczył się i zadeklarował, że został w OFE. _ - Dzisiaj był artykuł w jednej z gazet o tym, że niektórzy ministrowie jeszcze się wahają pomiędzy ZUS-em a OFE. Zdecydowałem się na OFE ostatecznie, dlatego, że... na ZUS, przepraszam _ - powiedział.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/106/124010.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/rzad;potrzebuje;psychologa;ci;ktorzy;wybiora;ofe;potrzebuja;psychiatry,63,0,1415487.html) *Rząd potrzebuje psychologa, ci którzy wybiorą OFE, potrzebują psychiatry * Kiedy wystarczy psycholog, a kiedy potrzebny psychiatra - wyjaśnia Bartosz Chochołowski.

Wcześniej Sikorski, a także szef rządu, odnosili się do pytania, czy są zadowoleni ze swojej sytuacji finansowej.

_ - Mam dobrze zarabiającą żonę, wie pan _ - odpowiedział z uśmiechem Sikorski. Jego słowa natychmiast skomentował premier: _ Więc pan minister dobrze się czuje, a ja średnio, ponieważ moja żona z kolei nie pracuje, więc to jest ta dość poważna różnica w związku z tym między nami _.

Tusk dodał też, że - biorąc m.in. pod uwagę wyliczenia emerytalne w ZUS - jego przyszłość materialna _ nie jawi się jakoś szczególnie różowo _. - _ Ale mam zamiar jeszcze długo pracować. Może jeszcze jakąś książkę napiszę, ja albo moja żona kolejną, i jakoś sobie poradzimy _ - mówił premier.

Czytaj więcej w Money.pl
Co z naszymi emeryturami? Premier zapowiedział ważny termin _ - Nie ma żadnych wątpliwości, że wszyscy zdążą się przygotować do tego wyboru _- zapewnia Tusk.
OFE uniemożliwia skok cywilizacyjny Premier Donald Tusk przedstawił plany reformy OFE. Mówiąc krótko: część obligacyjna OFE trafi do ZUS, a składka w otwartym funduszu emerytalnym będzie dobrowolna. Planując założenia reformy, rząd wziął pod uwagę trzy główne czynniki. Po pierwsze, brany będzie pod uwagę dług publiczny, bo to na nim dotychczas miał się opierać system OFE. Premier martwi się też, ...
OFE czy ZUS? Radosław Sikorski wybrał... Wcześniej minister ujawnił czy jest zadowolony ze swojej sytuacji finansowej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)