Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sikorski składa wieńce przy pomniku Reagana

0
Podziel się

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski uczcił rocznicę stanu wojennego.

Sikorski składa wieńce przy pomniku Reagana
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDImMFIR

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski we wtorek - w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - złożył w Warszawie wieńce na grobie zamordowanego w 1984 roku księdza Jerzego Popiełuszki oraz pod pomnikiem prezydenta USA Ronalda Reagana.

_ - Przyszedłem tutaj, aby złożyć kwiaty na grobie księdza Jerzego, który oddał życie za wolną Polskę. Myślę, że dzisiaj, w 30. rocznicę stanu wojennego. powinniśmy z zadumą myśleć o tych, którzy nie dożyli dzisiejszego dnia _ - powiedział Sikorski przy grobie ks. Popiełuszki.

Jego zdaniem niektóre partie polityczne używają tej rocznicy do walki politycznej. _ - A ja sądzę, że ksiądz Jerzy, gdyby żył, to byłby dumny z tego, że wolna Polska ma dzisiaj silną pozycję w jednoczącej się Europie _ - powiedział Sikorski.

bDImMFIT

Pytany o sytuację ludzi na Wschodzie, którzy są prześladowani, powiedział, że Polska jest tym krajem, który np. opozycjonistom na Białorusi pomaga więcej niż jakikolwiek inny kraj w Europie.

_ - Mocno silną marką jest walka o wolność, umiejętność przeprowadzenia transformacji z dyktatury do wolności, z gospodarki nakazowej do wolnej gospodarki. Będziemy to czynić nadal, bo chcemy, aby wszyscy nasi sąsiedzi cieszyli się taką wolnością, jaką wywalczył dla nas ksiądz Jerzy i inni, którzy opierali się stanowi wojennemu _ - mówił.

Sikorski złożył także wieniec pod pomnikiem prezydenta Reagana; towarzyszył mu ambasador USA w Polsce Lee Feinstein.

_ - Postawiłem tę świeczkę przy pomniku Ronalda Reagana z wdzięczności za świeczkę, którą on postawił w oknie Białego Domu, 30 lat temu, na znak solidarności z Polakami. Wiemy, że Ronald Reagan sprzeciwił się komunizmowi, że jego hart ducha i wykorzystanie potęgi Ameryki do przeciwstawiania się "imperium zła" także pomogło naszej walce o wolność _ - powiedział dziennikarzom Sikorski. Dodał, że wówczas Stany Zjednoczone i Polska były razem, a dzisiaj są sojusznikami.

bDImMFIZ

30 lat temu o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.

Czytaj więcej Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t190794.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przemowienie;sikorskiego;dzieli;politykow;chca;odwolania,124,0,981628.html) Sikorski "naruszył konstytucję"? Chcą odwołać Wciąż nie milkną komentarze po berlińskim przemówieniu szefa polskiej dyplomacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t18675.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/oni;sa;zachwyceni;slowami;sikorskiego,167,0,978855.html) Oni są zachwyceni słowami Sikorskiego To wielkie europejskie przemówienie - tak niemiecka prasa komentuje wystąpienie szefa polskiego MSZ.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t18677.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sikorski;rozszerzenie;ue;rozwiazaniem;kryzysu,232,0,958696.html) Mają sposób na kryzys. Powiększyć Unię Według Sikorskiego, wina za kryzys powinna zostać rozłożona na państwa, które nie dotrzymały reguł unijnego paktu stabilizacji i rozwoju.
bDImMFJu
Źródło:
KOMENTARZE
(0)