Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siwiec będzie eurodeputowanym Ruchu Palikota

0
Podziel się:

Siwiec niedawno odszedł z SLD, nie zamierza jednak wstępować do partii Janusza Palikota.

Siwiec będzie eurodeputowanym Ruchu Palikota
(photo-service.europarl.europa.eu)

Od początku stycznia Marek Siwiec będzie reprezentował Ruch Palikota w Parlamencie Europejskim. Siwiec niedawno odszedł z SLD, nie zamierza jednak wstępować do partii Janusza Palikota.

Marek Siwiec powiedział na konferencji prasowej, że bardzo brakuje mu aktywności posłów lewicy w europarlamencie, dlatego chce zainspirować posłów Ruchu Palikota.

Dodał, że w Parlamencie Europejskim umacnia się frakcja socjalistów europejskich i - jak się wyraził - _ szukają oni nowych zasobów _. Chodzi o grupę polityczną, która składa się z przedstawicieli bardzo różnych partii politycznych o orientacjach lewicowych.

- _ Myślę, że jest taka przestrzeń, gdzie może znaleźć się obszar wspólny tego czym zajmuje się Ruch Palikota i czym zajmują się socjaliści europejscy _ - powiedział Marek Siwiec.

Janusz Palikot dodał, że nigdy nie proponował, aby Marek Siwiec wstąpił do jego partii, gdyż planuje utworzenie nowej formacji politycznej, która byłaby ofertą dla wyborców centrolewicowych. _ - Albo zaczynamy budowanie czegoś większego i poszerzamy bazę polityczną Ruchu Palikota i w ten sposób budujemy nadzieję, że powstanie jakaś szersza oferta, albo nie, a wstąpienie do Ruchu Palitota zamykałoby tę ofertę _ - powiedział Janusz Palikot.

Dodał, że wkrótce będzie rozmawiał na temat _ szerszej oferty _ z Andrzejem Celińskim, Pawłem Piskorskim oraz ze wszystkimi politykami związanymi niegdyś z Aleksandrem Kwaśniewskim.

Czytaj więcej w Money.pl
List Palikota do Millera. Oto oferta dla SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej już odpowiedział na to wezwanie.
Lewica daje im nadzieję na zmiany w PiS Platforma Obywatelska liczy na powstanie poważnej opozycji.
Chcą powstrzymać "marsz brunatnej prawicy" - _ Otóż nie, nie będzie ciszej nad tą trumną. Właśnie dzisiaj zbieramy się po to, żeby tę trumnę przypomnieć _ - grzmiał lider SLD.
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)