Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siwiec oburzony zachowaniem kibiców. "To mordowanie"

0
Podziel się:

Polityk SLD mówił, że zachowanie polskich kibiców było dla gości niezwykle znieważające.

Siwiec oburzony zachowaniem kibiców. "To mordowanie"
(photo-service.europarl.europa.eu)

Eurodeputowany Marek Siwiec potępia pseudokibiców Legii Warszawa, którzy przed wczorajszym meczem Ligi Europejskiej z Hapoelem Tel-Awiw wywiesili obraźliwy dla gości transparent. Napisano na nim _ Dżihad Legia _.

Polityk SLD mówił, że takie zachowanie było dla gości niezwykle znieważające. Napis wykonano stylizowaną na arabską czcionką na zielonym tle. Transparent wywieszono mimo apeli o powstrzymanie się od konfliktowych zachowań.

- _ Nie chciałbym być w skórze izraelskich piłkarzy, którzy to zobaczyli. Dlatego, że pod tym kolorem, pod tymi znakami mordowani są w zamachach terrorystycznych ich współrodacy. Samobójcy występują w podobnym odzianiu _ - mówi Marek Siwiec w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Posłuchaj wypowiedzi Marka Siwca:

- _ Jeśli ktoś ma wątpliwości - dżihad patrząc na słownik to jest walka. W tym konkretnym kontekście to co zostało pokazane izraelskim piłkarzom _ to nie jest walka, _ tylko mordowanie ich współobywateli _ - dodaje.

O Bliskim Wschodzie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t74875.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pokojowi;na;bliskim;wschodzie;zagrazaja;osiedla,163,0,921507.html) Izrael rozczarowuje Europę. Ashton wzywa Władze USA i unijni dyplomaci wzywają rząd kraju, by wycofał się z kontrowersyjnej decyzji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t99706.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szimon;peres;pochwalil;prezydenta;palestynczykow,107,0,920683.html) Prezydent Izraela o Abbasie: "Jest najlepszy" Prezydent Izraela nazwał Mahmuda Abbasa _ najlepszym prezydentem Palestyńczyków w historii _ i wezwał go do wznowienia rozmów pokojowych
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t77889.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palestyna;chce;niepodleglosci;wroca;do;rozmow,89,0,920153.html) "Chcą państwa? Powinni przynieść pokój" Premier Izraela Benjamin Netanjahu zaapelował do Palestyńczyków o wznowienie negocjacji.
KOMENTARZE
(0)