Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siwiec: Sarkozy i Merkel podejmą decyzję

0
Podziel się:

Europoseł Marek Siwiec docenia przemówienie ministra Sikorskiego, choć z jego częścią się nie zgadza.

Siwiec: Sarkozy i Merkel podejmą decyzję
(photo-service.europarl.europa.eu)

Eurodeputowany SLD Marek Siwiec uważa, że zainicjowana przez Polskę dyskusja na temat kształtu Unii Europejskiej, zaczęła się zbyt późno. Przed tygodniem w Berlinie minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zaproponował między innymi większą federalizację Wspólnoty.

Europoseł Siwiec, który był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia, docenił przemówienie ministra, choć nie zgadza się z jego niektórymi tezami:

- _ Pan minister Sikorski powiedział z właściwą sobie swadą, tak to nazwijmy, bo to przemówienie jest kontrowersyjne. Tam jest wiele rzeczy, z którymi się nie zgadzam, ale doceniam jako rozpoczęcie dyskusji. Szkoda, że tak późno. _

POSŁUCHAJ MARKA SIWCA:

Marek Siwiec ma nadzieję, że w tym tygodniu główne państwa Unii Europejskiej zgodzą się na zmiany w strukturze jej działania: - _ Ten tydzień to będzie ostatnia prosta. Spotkanie Merkel i Sarkozy ma być przypieczętowaniem decyzji wielkich _- mówi europoseł.

POSŁUCHAJ MARKA SIWCA:

Dziś - trzy dni przed szczytem - odbędzie się w Paryżu kluczowe spotkanie kanclerz Niemiec z prezydentem Francji. Angela Merkel i Nicolas Sarkozy mają wypracować wspólny francusko-niemiecki projekt zmian w strefie euro, który ma być przedstawiony potem w Brukseli.

Czytaj więcej o kryzysie w Unii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t127612.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/to;oni;winni;sa;krachowi;na;swiatowych;rynkach,63,0,892735.html) To oni winni są krachowi na światowych rynkach Prof. Dariusz Filar ocenia najnowsze pomysły na ratowanie strefy euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t98347.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kryzys;eurolandu;niemcy;i;francja;pokonaja;roznice,97,0,981601.html) Trzy pomysły na uratowanie Europy. Wciąż nie wiadomo, czy Niemczy zgodzą się na interwencję EBC i emisję euroobligacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t98348.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kryzys;strefy;euro;merkel;i;sarkozy;zaprzepascili;szanse,61,0,981565.html) Ostro: Merkel i Sarkozy gorsi od Sikorskiego Prasa krytycznie ocenia ostatnie wystąpienia kanclerz Niemiec i prezydenta Francji.
unia
kryzys
KOMENTARZE
(0)