Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Kierowcom doskwierają trudne warunki na drogach

0
Podziel się:

W miastach regionu doszło do dwóch wypadków, w których rannych zostało sześć osób.

Śląskie: Kierowcom doskwierają trudne warunki na drogach
(włodi/CC/Flickr)
bEJzFNOZ

Trudne warunki - mgła i mokra nawierzchnia - skomplikowały dziś rano ruch na drogach woj. śląskiego. W miastach regionu doszło do dwóch wypadków, w których rannych zostało sześć osób.

Według zapowiedzi meteorologów mgły w regionie utrzymywać mogą się przez cały dzień, a także nocą ze środy na czwartek. Środowego ranka nie były bardzo gęste - bez problemów działał port lotniczy Katowice w Pyrzowicach - ale mogły zmniejszać widoczność w stopniu wymagającym od kierowców dużej uwagi.

Na razie nie wiadomo, czy to mgła przyczyniła się do któregoś z dwóch wypadków, do których doszło rano na ulicach śląskich miast.

bEJzFNPb

W Bytomiu w tył stojącego na przystanku autobusu linii nr 42 najechał ciężarowy mercedes. Do autobusu, w którym znajdowało się ok. 80 osób wsiadało kolejnych kilka. Poszkodowanych zostało troje pasażerów - dwie kobiety i mężczyzna - sygnalizujących urazy krtani, nosa i kręgosłupa. Zostali odwiezieni do szpitala na badania.

Jak przekazał Adam Jakubiak z bytomskiej policji, po wypadku utrudniony został ruch na ul. Siemianowickiej - łączącej Bytom z Siemianowicami i Czeladzią. Konieczne było tam wprowadzenie ruchu wahadłowego. Ciężarowy mercedes był w stanie odjechać o własnych siłach; uszkodzony autobus musiał czekać na specjalną lawetę.

W innym wypadku na drodze nr 88 w Gliwicach zderzyły się dwa samochody dostawcze. Jak podał Marek Słomski z miejscowej policji, dwie osoby odniosły ciężkie obrażenia. Po wypadku ruch na tej czteropasmowej przelotowej trasie między ulicami Toszecką i Tarnogórską policjanci musieli puścić wahadłowo - tylko jednym pasem.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/m75104.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dk;nr;3;zablokowana;po;wypadku;sa;ofiary,134,0,1200774.html) Tragedia na drodze nr 3. Są ofiary W zderzeniu pojazdu ciężarowego z samochodem osobowym zginęły dwie osoby.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/m89558.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/droga;krajowa;nr;94;przejezdna;po;wypadku,241,0,1200625.html) Droga krajowa nr 94 przejezdna po wypadku Nie ma już utrudnień na drodze krajowej nr 94 Legnica - Wrocław.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/m75352.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lotnisko;ma;klopoty;przez;mgle;co;z;lotami,5,0,1199109.html) Mgła utrudnia wyloty. Wieźli ich autokarami Lotnisko w Krakowie-Balicach, którego pracę od kilku dni paraliżowała mgła, w niedzielę funkcjonuje normalnie.
bEJzFNPC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)