Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śmiertelny upadek turysty na Rysach w Tatrach

0
Podziel się

40-letni turysta zginął podczas wędrówki na Rysy.

Śmiertelny upadek turysty na Rysach w Tatrach
(Marcin Jozefowicz/REPORTER)
bEpPSaVx

40-letni turysta zginął podczas wędrówki na Rysy. Ratownicy TOPR ostrzegają, że do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr Wysokich niezbędne jest doświadczenie górskie i posiadanie sprzętu zimowego.

"- Turysta spadł z tzw. Grzędy Rysów. O wypadku powiadomił ratowników przypadkowy świadek zdarzenia" - poinformował ratownik dyżurny TOPR Marcin Witek. Ciało turysty ratownicy przetransportowali śmigłowcem do Zakopanego.

Szlak na najwyższy szczyt w Polsce, Rysy (2503 m. n.p.m) uważany jest za jeden z najniebezpieczniejszych w naszej części Tatr. Niemal co roku dochodzi tam do śmiertelnych wypadków. Łagodniejsze podejście na wierzchołek prowadzi od strony Słowackiej, jednak do 15 czerwca zamknięte są wszystkie wysokogórskie szlak u naszych południowych sąsiadów.

bEpPSaVz

Ratownicy górscy ostrzegają, że mimo upalnej pogody zachęcającej do wędrówek, wysoko w Tatrach na wielu odcinkach szlaków nadal panują warunki zimowe. Płaty śniegu leżą już od wysokości 1800 m. n.p.m. Śnieg zalega w żlebach, na północnych stokach Tatr Wysokich. Pod śniegiem jest m.in. szlak na Rysy, na Zawrat czy na Krzyżne.

Do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr Wysokich niezbędne jest doświadczenie górskie i posiadanie sprzętu zimowego takiego jak raki i czekan oraz umiejętność posługiwania się tym sprzętem - przypominają pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m240985.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/w;tatrach;odnaleziono;zagubiona;turystke,180,0,1527476.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Tatrach odnaleziono zagubioną turystkę Śnieg zaskoczył turystów, którzy majówkę spędzali w Tatrach. Ratownicy TOPR odnaleźli turystkę, która samotnie wybrała się w rejon Starorobociańskiego Wierchu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/m294622.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/malopolskie;w;tatrach;odnaleziono;cialo;turysty,35,0,1457443.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tragedia w Tatrach. Odnaleziono ciało Ratownicy TOPR odnaleźli w niedzielę pod Małym Giewontem ciało turysty. To prawdopodobnie poszukiwany 17-latek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/m127785.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/smiertelny;wypadek;w;tatrach;turysta;spadl;w;przepasc,105,0,1391465.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta... Do wypadku doszło na Grzędzie Rysów. Turysta spadł i zginął na miejscu. Ratownicy przetransportowali ciało śmigłowcem w dół.
bEpPSaWa
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)