Notowania

nowicka
14.11.2011 08:15

Solidarna Polska chce odwołać Nowicką

Jeszcze w tym tygodniu klub Solidarna Polska złoży wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszalka Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*Jeszcze w tym tygodniu klub Solidarna Polska złoży wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu. Zapowiedział to jego szef Arkadiusz Mularczyk. *

Jak tłumaczy, odwołanie ma związek z pojawiającymi się w mediach informacjami, że posłanka Ruchu Palikota współpracowała z firmami farmaceutycznymi produkującymi środki aborcyjne.

Dla Solidarnej Polski Wanda Nowicka to osoba kontrowersyjna. Poseł Mularczyk tłumaczy, że jest uwikłana w konflikt interesów.

- _ Pobieranie środków na działalność fundacji od koncernów farmaceutycznych, które produkują środki służące do zabijania nienarodzonych dzieci jest wysoce wątpliwe etycznie i moralnie _ - mówi poseł.

Janusz Palikot zarzuca posłom Solidarnej Polski obłudę i ma nadzieję, że posłowie odrzucą wniosek. - _ Ale jeśli tak się stanie, to y nie wystawimy żadnego innego kandydata. Albo Nowicka, albo żadnego innego kandydata _ - mówi poseł.

Odrzucenie wniosku zapowiada już Leszek Miller, szef klubu SLD. A przewodniczący klubu PO Rafał Grupiński przypomina, że zarzuty wobec Nowickiej pochodzą z czasów, gdy posłanką ona jeszcze nie była.

Czytaj więcej o sejmowych roszadach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t97450.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/poslowie;pis;straca;swoje;mandaty,191,0,953535.html) Schetyna zdecydował o mandatach PiS Prokuratorzy pójdą do sądu. Konstytucjonaliści są zgodni w tej sprawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t181077.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;kurski;i;cymanski;odwolaja;sie;od;wyrzucenia;ich;z;pis,184,0,964280.html) Ziobro i Kurski zrobią to w ostatniej chwili Europosłowie nie składają broni w sprawie wyrzucenia ich z Prawa i Sprawiedliwości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t97450.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/propozycja;dla;schetyny;sa;pierwsze;przecieki,40,0,935720.html) Propozycja dla Schetyny? Są pierwsze przecieki Dziś późnym wieczorem miało dojść do spotkania dwóch liderów Platformy Obywatelskiej. Premier je jednak odwołał.
Tagi: nowicka, marszałek, odwołanie, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz