Notowania

ustawa refundacyjna
05.01.2012 21:21

Sondaż: Lekarze w sporze o recepty mają rację

W sporze o leki refundowane to nie rząd, ale lekarze mają rację - uważa większość badanych w sondażu SMG/KRC.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Lech Muszyński)

*W sporze o leki refundowane to nie rząd, ale lekarze mają rację - uważa większość badanych w sondażu SMG/KRC. Jednocześnie jednak wskazują oni, że medycy powinni zakończyć swój _ pieczątkowy protest _. *

Na pytanie o to, kto ma rację w toczącym się sporze między rządem a lekarzami o nową ustawę refundacyjną aż 70 proc. badanych wskazało na lekarzy - podają Fakty TVN, dla których sporządzono sondaż. Niemal tylko co piąty z nich zgadzał się z opinią rządu (19 proc.). Zdania na ten temat nie ma 10 proc. pytanych, a 1 proc. badanych odmówiło odpowiedzi na to pytanie.

Mimo tak znaczącego poparcia dla racji lekarzy, zdecydowana większość badanych (59 proc.) jest jednak przekonana, że lekarze powinni zawiesić swój protest. Przeciwnego zdania jest 37 proc. Opinii na ten temat nie wyraziło 4 proc. badanych.

Czytaj więcej o proteście lekarzy
Lekarze podziwiają Arłukowicza. Jest szansa Szef Naczelnej Rady Lekarskiej chwali ministra. Oczekuje, że za deklaracjami pójdą czyny, które zakończą konflikt o recepty.
"Premier chyba nie rozumie, o co chodzi" _ Niekompetencja lub manipulacja _- tak lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego komentują słowa Donalda Tuska.
NFZ umywa ręce. Zobacz, jakie masz prawa Pacjent kupując leki refundowane może liczyć na szczęście albo na litościwe serce aptekarza. Money.pl sprawdził, jakie mamy prawa.
Tagi: ustawa refundacyjna, leki, recepty, lekarze, protest, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz