Notowania

bronisław komorowski
18.07.2012 14:58

Sondaż TNS Polska. Tak Polacy ocenili Tuska

W porównaniu z wynikami sprzed miesiąca zarówno premier jak i prezydent wypadli gorzej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Prezydent Bronisław Komorowski, choć zanotował spadek ocen pozytywnych o 3 pkt proc. Nadal jednak jest dobrze oceniany przez ponad połowę ankietowanych (52 proc.) - wynika z sondażu TNS Polska. Dwie trzecie badanych (67 proc.) negatywnie ocenia pracę rządu.

Według TNS Polska 61 proc. ankietowanych źle ocenia pracę Donalda Tuska. Zdecydowanie krytycznie wypowiada się 23 proc. badanych; raczej złe zdanie ma na ten temat 38 proc.

Prawie jedna trzecia ankietowanych - 31 proc. - uważa, że Tusk dobrze wypełnia swe obowiązki. Przekonanych jest o tym 3 proc., a 28 proc. jest zdania, że premier rządzi _ raczej dobrze _.

W porównaniu do czerwca wyniki premiera nie zmieniły się znacząco - odnotował TNS Polska. O 2 pkt proc. spadł odsetek osób dobrze oceniających pracę Donalda Tuska.

Działalność rządu Donalda Tuska negatywnie ocenia 67 proc. badanych - 45 proc. _ raczej źle _, a 22 proc. _ zdecydowanie źle _. Przeciwnego zdania jest 26 proc. Polaków, z czego zaledwie 1 proc. wypowiada się w sposób zdecydowany - podał TNS Polska.

W porównaniu z czerwcowym badaniem oceny działalności rządu w niewielkim stopniu się pogorszyły - zanotowano wzrost o 3 pkt proc. - z 64 proc. do 67 proc. - ocen negatywnych, przy jednoczesnym spadku ocen pozytywnych (z 28 proc. do 26 proc.).

Prezydent jest dobrze oceniany przez ponad połowę ankietowanych - 52 proc.; 44 proc. uważa, że Bronisław Komorowski _ raczej dobrze _ wypełnia swoje obowiązki, a 8 proc. respondentów odpowiada w sposób zdecydowany.

O pracy prezydenta _ raczej źle _ mówi co czwarty badany - 27 proc., a co dziewiąty - 11 proc. - _ zdecydowanie źle _. W porównaniu z czerwcowymi wynikami ocena Bronisława Komorowskiego uległa pogorszeniu - odsetek ocen negatywnych wzrósł z 34 proc. do 38 proc. O 3 pkt proc. zmniejszył się natomiast odsetek ocen pozytywnych.

Sondaż zrealizowano w dniach 5-8 lipca na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku powyżej 15 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk i Komorowski piszą do Putina. Dlaczego? Premier Tusk zapewnił szefa rosyjskiego rządu, że w razie potrzeby Polska gotowa jest pospieszyć z pomocą przy usuwaniu skutków powodzi.
Komu ufają Polacy? Zobacz najnowszy sondaż Największym zaufaniem społecznym wśród polityków cieszy się prezydent Bronisław Komorowski. Najgorzej w tym rankingu wypada Janusz Palikot.
Tuskometr Money.pl: Premier wreszcie wziął się do roboty Wskaźnik skonstruowany przez Money.pl wystrzelił w górę. Donald Tusk zrealizował już 20 proc. obietnic. Jest się z czego cieszyć?
Tagi: bronisław komorowski, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz