Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spis Powszechny: Spisało się 2,3 mln osób

0
Podziel się:

Statystycy GUS szacują, że w ten sposób spisze się kilkanaście procent Polaków - tak jak przeciętnie w innych krajach europejskich.

Spis Powszechny: Spisało się 2,3 mln osób
(Extra Ketchup/CC/Flickr)

Około 6 procent Polaków, czyli 2 miliony 300 tysięcy osób, spisało się przez internet w Narodowym Spisie Powszechnym 2011.

Statystycy GUS szacują, że w ten sposób spisze się kilkanaście procent Polaków - tak jak przeciętnie w innych krajach europejskich.

Spis jest przeprowadzony równocześnie, jako badanie pełne i badanie reprezentacyjne, na dwóch rodzajach formularzy. Badanie pełne ma składać się z krótszej listy i zawierać 15 pytań. Do badań reprezentacyjnych zostało wylosowanych 20 proc. Polaków, mają oni do wypełnienie ok. 60 pytań - w tym 15 ze spisu pełnego.

Aby skorzystać ze spisu przez internet, trzeba wejść na stronę internetową: www.stat.gov.pl lub www.spis.gov.pl Aby móc wypełnić formularz spisowy, trzeba uzyskać login i hasło, które są ważne przez dwa tygodnie. Potrzebny jest do tego PESEL oraz NIP, jeżeli spisujący się nie ma NIP, to system prosi o podanie miejsca urodzenia i nazwiska panieńskiego matki.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t77995.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/uwaga;na;falszywych;rachmistrzow;z;gus,127,0,768895.html) Uwaga na fałszywych rachmistrzów z GUS

Jednocześnie ze spisem przeprowadzanym drogą elektroniczną, od 8 kwietnia (do 30 czerwca) ankieterzy zbierają dane od ludności telefonicznie, a rachmistrzowie spisowi przeprowadzają bezpośrednie wywiady. Do tej pory rachmistrzowie spisali 459 tys. mieszkań w badaniu reprezentacyjnym oraz 5,3 tys. - w badaniu pełnym. Natomiast ankieterzy w badaniu pełnym uzyskali informacje od 288 tys. osób.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Reguluje to ustawa o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

W ramach spisu zostaną zebrane dane obejmujące m.in.: charakterystykę terytorialną, demograficzną, ekonomiczną i edukacyjną, a także migracje wewnętrzne i zagraniczne oraz charakterystykę etniczno-kulturową, ale też wzajemne relacje członków gospodarstwa domowego, rodziny, charakterystykę mieszkań i budynków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t97414.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/juz;dwa;miliony;polakow;spisalo;sie;w;sieci,229,0,815589.html) Już dwa miliony Polaków spisało się w sieci W trakcie wypełniania formularzy jest 113 tys. osób w badaniu pełnym i 105 tys. - w badaniu reprezentacyjnym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t90772.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/raporty-i-badania/spis-powszechny-z-bledami-jak-wprowadza-internautow-w-blad-19949) Spis powszechny w sieci wprowadza w błąd Ukryte informacje o zabezpieczeniu danych, zagmatwany formularz i niejasne komunikaty. Internauci nie wiedzą, jak się spisać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t34314.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/inne/kontrowersje-wokol-spisu-mozna-wlamac-sie-do-formularza-19827) Groźna luka w internetowym spisie powszechnym Znając nasz numer PESEL, miejsce urodzenia i nazwisko panieńskie matki, może się za nas spisać ktoś inny. GUS bagatelizuje sprawę.
kraj
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)