Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sprawa Papały jest jak zabójstwo premiera Szwecji Olofa Palme

0
Podziel się:

Zbigniew Ćwiąkalski jest przekonany, że ustalenia łódzkiej prokuratury w sprawie zabójstwa Marka Papały są dobrze uzasadnione.

Sprawa Papały jest jak zabójstwo premiera Szwecji Olofa Palme
(kprm.gov.pl)

- _ Polityczne interpretacje zabójstwa Papały pojawiły się za rządów Prawa i Sprawiedliwości _ - stwierdził Zbigniew Ćwiąkalski. Były minister sprawiedliwości przyznał jednak w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że zachowuje ostrożność co do całej sprawy.

Ćwiąkalski jest przekonany, że ustalenia łódzkiej prokuratury w sprawie zabójstwa Marka Papały są dobrze uzasadnione. Według prokuratury, generał Marek Papała zginął z rąk bandytów, którzy chcieli ukraść jego samochód. Ćwiąkalski powiedział, że zajmuje się prawem karnym od 40 lat i wiele razy spotykał się z nieprawdopodobnymi sytuacjami. Komentując fakt, że śledztwo trwa 14 lat, Ćwiąkalski powiedział, iż ciągle nie są w pełni wyjaśnione takie sprawy, jak zabójstwo premiera Szwecji Olofa Palme.

Dodał także, że polityczne interpretacje zabójstwa Papały pojawiły się za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Były minister przyznał, że ustalenia łódzkiej prokuratury będą miały wpływ na trwający proces gangsterów Andrzeja Z., pseudonim _ Słowik _, i Ryszarda Boguckiego, a także na sprawę Edwarda Mazura.

Zbigniew Ćwiąkalski powiedział, że zeznania świadków koronnych nie mogą być jedynym argumentem za wyrokiem. Bez takich zeznań nie dałoby się jednak wyjaśnić wielu spraw. Zdaniem Ćwiąkalskiego, błąd polega na tym, że policjanci i prokuratorzy są zafascynowani zeznaniami świadków koronnych i lekceważą inne dowody.

Na podobne tematy czytaj więcej w Money.pl
Szef prokuratury uległ. Zmusili go do... Prokurator generalny zawiesił prace powołanego przez siebie zespołu, który miał opracować nowe przepisy.
"To nie PiS jest impulsem do zmiany prawa" Inicjatywy nie należy wiązać z ostatnią dyskusją o prokuratorach w stanie spoczynku - mówi prokurator Mateusz Martyniuk.
Ziobro i Ćwiąkalski przed sądem. Trwa proces Przeprosin i 40 tys. zł zadośćuczynienia żąda Zbigniew Ziobro od Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

polityczne interpretacje zabójstwa Papały pojawiły się za rządów Prawa i Sprawiedliwości.

kraj
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)