Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk generalny na kolei? Dziś go nie ogłoszą

0
Podziel się:

Kolejowi związkowcy nie ogłoszą dziś strajku generalnego - ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa.

Strajk generalny na kolei? Dziś go nie ogłoszą
(PAP/Jakub Kaczmarczyk)
bEUPfgsB

Podczas trwających od południa kolejnych rozmów przedstawicieli związków i pracodawców uzgodniono, że dotychczasowe ulgi pracowników kolei na przejazdy pociągami będą obowiązywać także w lutym. Według planów PKP, miały one być utrzymane tylko do końca stycznia, a więc do dziś.

To rozwiązane pozwala na prowadzenie dalszych negocjacji pomiędzy związkami i kolejowymi pracodawcami - mówi szef związku maszynistów Leszek Miętek. Jednocześnie rezygnację z pełnomocnictwa do prowadzenia rozmów ze związkami złożył dziś Krzysztof Mamiński. Nie poinformował jednak o przyczynach takiej decyzji.
W rozmowach ogłoszono przerwę, nie wiadomo kiedy zostaną wznowione.

Czytaj więcej w Money.pl
W ostatniej chwili kolejarze odwołają strajk? Prezes Grupy PKP i Związek Pracodawców Kolejowych zaprosili przedstawicieli trzech największych central związkowych na spotkanie.
Negocjacje na kolei. Wiadomo już, że... Do porozumienia w sprawie ulg przejazdowych jest bardzo daleko - twierdzą zgodnie przedstawiciele związków zawodowych i pracodawców.
Nie odpuszczą ulg. Będzie kolejny strajk? O godzinie 13.30 rozpocznie się kolejna tura rozmów kolejarzy i ich pracodawców.
bEUPfgte
KOMENTARZE
(0)