Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marsz
11.11.2012 11:08

Święto Niepodległości. Ruszył marsz socjalistów

Zgromadzeni mają ze sobą biało-czerwone flagi, niektórzy trzymją transparenty z hasłami: Niepodległość i socjalizm czy Wolna Polska równych szans.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

Po godz. 11, na placu Grzybowskim w Warszawie, rozpoczął się marsz socjalistów, zorganizowany z okazji Święta Niepodległości. Jest to jeden z czterech marszy, które przejdą dziś przez stolicę.

Jak powiedział tuż przed rozpoczęciem marszu jego organizator Wiktor Sadłowski, celem tego spotkania jest _ odkłamanie współczesnej Polski _. _ - Chodzi nam o to, że hasło niepodległości jest dla nas nierozerwalnie związane ze sprawiedliwością społeczną, z równością i demokracją _ - zaznaczył.

Zgromadzeni mają ze sobą biało-czerwone flagi, niektórzy trzymją transparenty z hasłami: _ Niepodległość i socjalizm _ czy _ Wolna Polska równych szans _.

Marsz przejdzie ulicami: Świętokrzyską, Marszałkowską, Rysią, placem Dąbrowskiego, i dalej ulicami: Kredytową, Traugutta, Krakowskim Przedmieściem. Zakończy się przy skrzyżowaniu z ulicą Królewską.

Organizatorem marszu jest formacja o nazwie Grupa Socjalna. _ - Data 11 listopada oznacza w polskim kalendarzu urzędowym Święto Niepodległości, a w historii świata - rocznicę zakończenia wywołanej przez zachłanne globalne elity gospodarcze i rządy kolonialnych potęg rzezi I wojny światowej. Naszym zdaniem to doskonała okazja, by spojrzeć na historię Polski przez pryzmat konfliktów społecznych i wynikających z nich dążeń do sprawiedliwego, egalitarnego modelu społeczeństwa _ - napisali działacze Grupy na swym profilu na Facebooku.

Formacja opowiada się za _ Polską prawdziwie demokratyczną i egalitarną _. _ Marzymy o Rzeczypospolitej, w której nie ma nadmiernego rozwarstwienia społecznego _ - napisali członkowie Grupy Socjalistycznej w swym manifeście. Opowiedzieli się też za opieką medyczną dostępną dla każdego i za pracą, która zapewnia godne warunki życia.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja ostrzega: Będą utrudnienia w ruchu Trwają ostatnie przygotowania do uroczystości na placu przed Grobem Nieznanego Żołnierza i marszów, które przejdą dziś ulicami Warszawy.
Prezydent na mszy, faszyści na ulicy. Dziś Święto Niepodległości Antynarodowcy szykują się do marszu, ale będą mieć konkurencję. Z wymownym hasłem: _ Faszyzm nie przejdzie _.
Jarosław Kaczyński chce demonstracji siły Jak mówił, Święto Niepodległości obchodzimy, by przypomnieć o zadaniach, które stoją przed całym narodem, ale w szczególności przed jego elitą polityczną.
Tagi: marsz, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz