Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tatry: Śmigłowiec TOPR unieruchomiony z powodu awarii

0
Podziel się

- Apelujemy do turystów o rozwagę, bo ewentualne działania na pewno będą wolniejsze niż z użyciem śmigłowca - powiedział dyżurny ratownik.

Tatry: Śmigłowiec TOPR unieruchomiony z powodu awarii
(Jarosław Pocztarski/CC/Flickr.com)
bDHTRhwB

Śmigłowiec TOPR został unieruchomiony z powodu awarii, do której doszło podczas wczorajszej akcji ratunkowej. Ratownicy apelują do turystów o rozwagę, ponieważ do czasu naprawy śmigłowca akcje ratunkowe będą odbywać się w sposób tradycyjny, czyli pieszo.

Wczoraj po południu ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego polecieli śmigłowcem na ratunek turyście, który spadł z masywu Kościelca. _ - W trakcie dolotu na miejsce wypadku z Kościelca spadł kamień, który uderzył w łopatę śmigła. Maszyna uległa awarii i awaryjnie lądowała. Została wyłączona z akcji. Nikomu z ratowników nic się nie stało _ - powiedział dziś ratownik dyżurny Tomasz Wojciechowski.

Jak się okazało, 59-letni turysta z Kraśnika Lubelskiego zginął. Jego zwłoki sprowadzono do Zakopanego pieszo.

bDHTRhwD

Śmigłowiec pozostał na miejscu awaryjnego lądowania. Maszynę obejrzy komisja, która oszacuje uszkodzenia i określi sposób naprawy. Usuwanie awarii może potrwać kilka dni. Przez ten czas ratownicy TOPR akcje ratownicze będą przeprowadzać pieszo.

_ - Apelujemy do turystów o rozwagę, ponieważ nasze ewentualne działania na pewno będą wolniejsze niż z użyciem śmigłowca _ - powiedział dyżurny ratownik.

Czytaj więcej w Money.pl
Szlak na Rysy zamknięty. Przez opady deszczu Na razie nie wiadomo, kiedy uszkodzony szlak zostanie naprawiony. W Tatrach nastał bowiem okres burz i ulewnych deszczy.
Piorun raził dwoje turystów w Tatrach Ratownicy TOPR przetransportowali ich już do szpitala. Mężczyzna był reanimowany.
Tatry: wielkie liczenie kóz. Tą samą metodą od 55 lat Podczas ubiegłorocznego, lipcowego liczenia kozic zaobserwowano 967 sztuk tych zwierząt, z czego 149 młodych.
bDHTRhxe
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)