Notowania

tvp
23.05.2013 23:24

Technologia pomoże ośrodkom TVP?

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji twierdzi, że regionalne stacje telewizyjne mogą spełnić ważną rolę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radosław Drożdżewski<br>(Zwiadowca21)/GNU/Wikipedia)

Nowoczesne technologie są szansą dla regionalnych stacji telewizyjnych powiedział na konferencji o regionalnych ośrodka TVP Bartłomiej Michałowski z firmy CISCO. W dyskusji poruszono także sprawę sposobu finansowania mediów publicznych.

Bartłomiej Michałowski z firmy CISCO zaznaczył, że rozwój nowych technologii ma duże znaczenie dla regionalnych oddziałów Telewizji Polskiej. Jak wyjaśnił wraz z rozwojem społeczeństwa informacyjnego powstaje ogromna liczba danych i nie zawsze możemy ocenić ich wiarygodność. _ To jest bardzo duża szansa rozwojowa dla regionalnych oddziałów Telewizji Polskiej. Regionalne ośrodki mogą dostarczać informacji, którym możemy ufać, bo znajdują się blisko źródła ich powstania _ - podkreślił Michałowski.

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji powiedział, że regionalne stacje telewizyjne mogą spełnić ważną rolę. _ Budowa tożsamości narodowej, uświadamianie sobie znaczenia własnego dziedzictwa kulturowego, wymiana informacji pomiędzy władzą lokalną a społecznością lokalną. To wszystko może nie interesować widzów pasm ogólnopolskich, ale są to sprawy ważne dla lokalnych społeczności _ - powiedział Boni. Z kolei Marta Pietrow-Konieczny dyrektor Departament Telekomunikacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji podkreśliła, że jednym z najskuteczniejszych środków dotarcia z informacją do obywateli są media regionalne.

Na czwartkowej konferencji podjęto również wątek wdrożenia nowego sposobu finansowania mediów publicznych. Ma on zostać zapisany w ustawie medialnej nad którą pracuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wiceminister kultury Piotr Żuchowski przypomniał na konferencji wcześniejsze zapowiedzi resortu, że projekt pojawi się przed wakacjami. Dodał, że dyskusja nad nim będzie trudna.

Z ministerstwem kultury pracuje nad nową regulacją Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jej członek Sławomir Rogowski powiedział, że nowy system poboru opłaty powinien uwzględniać wszystkie gospodarstwa domowe, a nie tylko te, które zarejestrowały nadajnik radiowy czy telewizyjny. Opłatę uiszczałoby, więc 13,5 mln. gospodarstw, a nie - jak obecnie - 1,7 mln.

_ To jest jedyny rok bez wyborów, potem wchodzimy w bardzo intensywny okres wyborów samorządowych, na urząd prezydenta, do Sejmu i Parlamentu Europejskiego. W czasie wyborów nie wprowadza się nowych opłat, nie podnosi się podatków _ - podkreślił moderujący dyskusję Andrzej Zarębski. W jego ocenie wprowadzenie powszechnej opłaty abonamentowej powinno się odbyć _ tylko teraz, kiedy dajemy społeczeństwu prezent w postaci wielokanałowej, wysokiej, jakości naziemnej telewizji cyfrowej _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/m86442.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowy;system;finansowania;mediow;publicznych;juz;w;czerwcu,170,0,1311402.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Abonament zniknie, ale i tak zapłacą wszyscy Minister Bogdan Zdrojewski mówi o nowej opłacie audiowizualnej na media publiczne. Są szczegóły.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/m46573.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tvp;zaklada;kaganiec;swoim;dziennikarzom,161,0,1311393.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) TVP zakłada kaganiec swoim dziennikarzom? TVP od listopada wyprowadzi do firmy zewnętrznej 400 dziennikarzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/m201793.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/braun;chcemy;zmobilizowac;pracownikow;tvp;do;kreatywnosci,58,0,1310522.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Braun tłumaczy się z sytuacji Telewizji Polskiej - Mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu w polskich mediach publicznych - podkreślił prezes zarządu TVP.
Tagi: tvp, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz