Notowania

tomasz siemoniak
13.06.2014 12:48

Tomasz Siemoniak spotkał się z ministrami obrony państw bałtyckich

Ministrowie obrony Litwy, Łotwy, Estonii i Polski dyskutują o współpracy regionalnej i polityce bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Minister obrony Tomasz Siemoniak przebywa na Łotwie, gdzie uczestniczy w spotkaniu ministrów obrony państw bałtyckich - poinformowało MON. Rozmowy dotyczą głównie współpracy regionalnej krajów bałtyckich.

Ministrowie obrony Litwy Juozas Olekas, Łotwy Raimonds Vejonis, Estonii Sven Mikser i Polski dyskutują o współpracy regionalnej krajów bałtyckich oraz o działaniach dotyczących polityki bezpieczeństwa, prowadzonych w ramach NATO i UE.

Tematami rozmów są także sytuacja na Ukrainie i stan bezpieczeństwa europejskiego wynikający z konfliktu ukraińskiego oraz wrześniowy szczytu NATO w Walii.

Przed spotkaniem szefowie resortów obrony Polski i Łotwy podpisali umowę o dwustronnej współpracy obronnej. Ma ona obejmować m. in. wymianę doświadczeń na szczeblu eksperckim; studia i praktyki w wyższych szkołach wojskowych i wojskowych instytucjach badawczo-rozwojowych, łącznie z wymianą wykładowców i praktykantów; fachowe doradztwo w zakresie badań, remontów i modernizacji uzbrojenia i sprzętu wojskowego udział w ćwiczeniach wojskowych oraz wymianę informacji, dokumentacji i materiałów szkoleniowych.

Pierwsze spotkanie w tej formule odbyło się z inicjatywy szefa MON w listopadzie ub. roku w Warszawie. Ustalono wtedy, że takie rozmowy będą odbywać się corocznie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: tomasz siemoniak, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz