Notowania

tatry
19.05.2013 12:17

Tragedia w Tatrach. Ciało turystki odnalezione pod Rysami

O zaginięciu turystki poinformowali wczoraj wieczorem zaniepokojeni właściciele domu, kiedy ta nie powróciła na noc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ToSter, licencja CC BY-SA 3.0)

Ciało 46-letniej turystki, która w sobotę samotnie wybrała się na Rysy, odnaleźli w niedzielę turyści w rejonie tzw. Kamienia powyżej Czarnego Stawu - powiedział ratownik TOPR Jakub Hornowski.

O zaginięciu turystki poinformowali wczoraj wieczorem zaniepokojeni właściciele domu, kiedy ta nie powróciła na noc. Szlak na Rysy przeszukiwali ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego desantowani w rejonie Buli pod Rysami.

_ Niedługo po desancie ratownicy dostali informacje o tym, że turyści idący na Rysy natrafili na ciało turystki w rejonie tzw. Kamienia na szlaku na Rysy _ - powiedział Hornowski.

Ratownicy przetransportowali na pokładzie śmigłowca ciało kobiety do Zakopanego.

Turystka najprawdopodobniej poślizgnęła się i spadła z dużej wysokości.

Mimo słonecznej, zachęcającej do górskich wędrówek pogody, wysoko w Tatrach panują trudne warunki turystyczne. W partiach graniowych i szczytowych zalegają płaty starego, zmrożonego śniegu. Do pokonania takich miejsc potrzebne są raki i czekan.

Czytaj więcej w Money.pl
Lawina w Tatrach. Jedna osoba nie żyje Lawina zeszła dziś przed południem w rejonie Morskiego Oka w Tatrach, porywając w sumie pięć osób.
Uwaga z petardami. Obudzisz niedźwiedzia Na ulicach Zakopanego rozwieszono plakaty przypominające o tym, że spłoszone zwierzęta mogą zrobić sobie krzywdę podczas ucieczki.
Pieniądze dla ratowników. Czy wystarczą? Na ratowanie ludzi w górach, przewidziano ponad 10 milionów złotych. Zobacz, kto je dostanie.
Tagi: tatry, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz