Notowania

wypadek
28.07.2012 19:46

Tragiczny wypadek. Potrącił kobietę w ciąży i dziecko

Sprawca wypadku był najprawdopodobniej po jednym piwie. Jak mówią świadkowie zdarzenia, jechał bardzo szybko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel998/CC/Wikipedia)

*Kobieta w ciąży i jej półtoraroczny syn zginęli w wypadku, do którego doszło w miejscowości Kociołki koło Gołdapi w warmińsko-mazurskim. Kierowca, który potrącił śmiertelnie dwoje pieszych, miał w wydychanym powietrzu 0,26 promila alkoholu - podała policja. *

Jak poinformowała Mariola Plichta z warmińsko-mazurskiej policji, do wypadku doszło, gdy kierowca osobowego volvo omijał grupę pieszych idących drogą, wtedy wpadł w poślizg i uderzył w 25-letnią kobietę i jej syna także idących poboczem.

_ - Mężczyzna został od razu zatrzymany, są świadkowie tego wypadku, którzy mówią, że kierowca jechał bardzo szybko _ - powiedziała Plichta.

Podkreśliła, że mężczyzna, gdy wytrzeźwieje w izbie zatrzymań, zostanie przewieziony do prokuratury na przesłuchanie. Odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku, za co grozi kara do 8 lat więzienia.

Według policji nie zostanie mu jednak postawiony zarzut jazdy po pijanemu, gdyż dawka alkoholu w jego organizmie nie przekroczyła 0,5 promila.

_ - Dawka alkoholu, którą stwierdzono w badaniu u kierowcy, czyli 0,2 promila, może wskazywać, że wypił on jedno piwo _ - podkreśliła. Dodała, że taka ilość kwalifikuje ten czyn jako wykroczenie polegające na tym iż kierowca _ jechał po użyciu alkoholu _.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragedia na drodze. Nie żyje cała rodzina 15 osób z jednej rodziny zginęło w sobotę wieczorem na Filipinach w wypadku drogowym.
Śmiertelny wypadek. Ważna droga zablokowana Po zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem, do którego doszło dziś w Katowicach, zablokowana została DK 86 w kierunku Tychów.
Wycofywał auto z garażu, przejechał żonę Śledczy prowadzą postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.
Tagi: wypadek, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz