Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Transfery polityczne z PiS? Trwają rozmowy

0
Podziel się:

Zbigniew Ziobro zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego, by przestał budować konflikty na prawicy i podjął współpracę z Solidarną Polską.

Transfery polityczne z PiS? Trwają rozmowy
(EastNews)
bEKDCZIR

Zbigniew Ziobro zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego, by przestał budować konflikty na prawicy i podjął współpracę z Solidarną Polską. To odpowiedź na uchwałę Komitetu Politycznego PiS.

Kierownictwo PiS wezwało działaczy Solidarnej Polski do powrotu i wyznaczyło im ostateczny termin na podjęcie decyzji. Jeśli nie wrócą do 27 lipca, to już nigdy nie będzie dla nich miejsca na listach Prawa i Sprawiedliwości.

Według Zbigniewa Ziobry, wszelkie propozycje współdziałania w Sejmie są przez PiS odrzucane na polecenie Jarosława Kaczyńskiego. Lider Solidarnej Polski uważa, że prezes PiS powinien przestać myśleć o swojej prezesurze i zacząć myśleć o Polsce.
Jego zdaniem, wzywanie Solidarnej Polski do powrotu jest równie absurdalne jak byłoby podejmowanie uchwały wzywającej do rozwiązania PiS-u z powodu przegrania w tej formule 6 kolejnych wyborów.

bEKDCZIT

Zbigniew Ziobro nie chciał odpowiedzieć na pytanie czy nie obawia się o to, że któryś z posłów Solidarnej Polski zdecyduje się jednak wrócić do starej partii. Jego zdaniem, w sprawie wyrzucania i ponownego przyjmowania, a także w sprawie wycieków, przecieków i konfliktów należy rozmawiać z prezesem Kaczyńskim.

Według nieoficjalnych informacji członka Komitetu Politycznego PiS, rozmowy na temat powrotu posłów Solidarnej Polski są już zaawansowane. Zbigniew Ziobro powiedział, że grupa polityków PiS-u prowadzi też rozmowy na temat transferu do Solidarnej Polski. Jego zdaniem, w każdej partii są osoby niezadowolone.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny transfer z PiS. Trzeci Ziobro w klubie - _ Budowanie Solidarnej Polski odbywa się na zasadzie dobrowolności _ - mówi posłanka Beata Kempa.
"PiS mógłby apelować o aneksję Ostrawy" Solidarna Polska zajęła stanowisko w sprawie ultimatum partii Jarosława Kaczyńskiego.
PiS wyciąga rękę. Mówią, że to ostatni raz PiS ponownie wzywa do powrotu kolegów z Solidarnej Polski. Uchwałę w tej kwestii podjął dzisiaj Komitet Polityczny partii.
bEKDCZJu
KOMENTARZE
(0)