Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tupolew ma status HEAD. Będą eksperymenty

0
Podziel się:

Jeszcze w tym tygodniu maszyna zostanie przekazana do eksperymentów komisji ministra Jerzego Millera.

Tupolew ma status HEAD. Będą eksperymenty
(Hiuppo/CC/Wikipedia)
bETnCjcR

Status zatwierdził główny inżynier lotnictwa wojskowego. Jeszcze w tym tygodniu komisja Jerzego Millera chce przeprowadzić na Tu-154 eksperymenty, które mają pomóc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Wszystkie urządzenia samolotu działają prawidłowo - zapewnił podpułkownik Robert Kurpacz, rzecznik Sił Powietrznych,. Obecnie piloci zapoznają się z dokumentacją eksperymentu.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA SIŁ POWIETRZNYCH:

Komisja, która bada przyczyny katastrofy smoleńskiej, chce sprawdzić między innymi to, czy załoga Tupolewa, który uległ katastrofie, miała dość czasu na przerwanie zniżania i bezpieczne poderwanie samolotu, żeby odejść na drugi krąg bądź odlecieć na zapasowe lotnisko. Za eksperyment odpowiada komisja. Siły Powietrzne użyczają tylko samolotu.

bETnCjcT

POSŁUCHAJ PODPUŁKOWNIKA KURPACZA:

Do swojego eksperymentu przymierza się też wojskowa prokuratura. Śledczy chcą, żeby w czasie lotu na pokładzie Tupolewa byli biegli od fonoskopii z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych. Eksperyment ma służyć identyfikacji dźwięków z czarnych skrzynek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pytamy;rosjan;czy;nasz;tu-154;tez;na;zlom,113,0,793457.html) Pytamy Rosjan, czy nasz Tu-154 też na złom Agencja Transportu Lotniczego zaleciła wycofanie tych samolotów z użytku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t85724.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/minister;nie;odpowie;za;czarne;skrzynki;tu-154,60,0,790332.html) Minister nie odpowie za czarne skrzynki Tu-154 Mimo że Krzysztof Kwiatkowski nie miał prawa do odsłuchania czarnych skrzynek, prokuratura umorzyła śledztwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t124195.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tu;154;awaryjnie;ladowal;w;moskwie;dwie;osoby;zginely,160,0,728736.html) TU 154 awaryjnie lądował w Moskwie. Dwie osoby zginęły Samolot wypadł z pasa. Rannych zostało 83 pasażerów. Na pokładzie nie było cudzoziemców.
bETnCjdu
KOMENTARZE
(0)