Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: Nie zgodzę się na debatę z Gowinem

0
Podziel się:

Jak oświadczył, nie będzie wspierał nikogo, kto chce PO osłabić.

Tusk: Nie zgodzę się na debatę z Gowinem
(Piotr BLAWICKI/East News)
bEUCVVhh

_ Odnoszę wrażenie, że Jarosław Gowin od pewnego czasu osłabia i szkodzi PO, wzmacnia jej konkurencję; jego krytycyzm wobec PO jest krytycyzmem kogoś, kto buduje własny projekt _ - powiedział premier.

Jak oświadczył, nie będzie wspierał _ nikogo, kto chce PO osłabić _. _ Uważam, że ktoś, kto poświęca swoją energię i czas na wyłącznie osłabianie Platformy i jej pozycji, nie zasługuje na wsparcie z mojej strony. Nie będę uczestniczył w żadnym przedsięwzięciu, które może osłabić Platformę i wzmocnić konkurencję. Odnoszę wrażenie, że Jarosław Gowin od pewnego czasu osłabia PO, szkodzi PO i wzmacnia jej konkurencję _ - zaznaczył Tusk.

_ Wszyscy dobrze widzimy, dobrze wiemy, że dzisiaj Jarosław Gowin raczej koncentruje swoją uwagę, wysiłki, żeby dokopać, dokuczyć Platformie. Nie będę badał jego intencji, ale nie mam wątpliwości, że tak robi _ - ocenił. Zdaniem premiera jego ewentualna debata z Gowinem _ nagłaśniałaby projekt, którego on nie ma zamiaru wspierać _. Zapowiedział jednak, że będzie pilnował tego, aby _ możliwości dotarcia Jarosława Gowina do wszystkich zainteresowanych były stuprocentowe _. _ Będzie miał wszelką swobodę konkurowania ze mną _ - zapewnił szef rządu.

bEUCVVhj

Tusk zaznaczył, że bardzo chce wygrać wybory na szefa PO, bo jest przekonany, że zagwarantuje partii jedność i wygranie wyborów parlamentarnych. _ Jestem przekonany, że Platforma, taka, jaką prowadziłem do tej pory, jest Platformą potrzebną i użyteczną Polakom, właśnie dlatego, że jest partią nieideologiczną, gdzie tak wielu ludzi o różnych poglądach, jeśli chodzi o kwestie obyczajowości, mogło do tej pory się pomieścić, rozsądną gospodarczo i nakierowaną na budowanie czegoś pozytywnego _ - powiedział.

Zaznaczył, że nie będzie poświęcał za dużo czasu kampanii; będzie się jednak starał być do dyspozycji każdego regionu. _ Nie oszukujmy się. Dzisiaj wybór jest dość oczywisty, prosty, co nie znaczy, że każdy ma na mnie głosować, ale wiadomo, czego chce Gowin, czego chce Tusk _ - ocenił. Debatę Tuska z Gowinem w ramach wyborów szefa PO chcą zorganizować Młodzi Demokraci, młodzieżówka partii. Według szefa MD Bartosza Domaszewicza pojedynek Tusk-Gowin miałby się skoncentrować m.in. na wewnętrznej sytuacji Platformy oraz na ofercie dla ludzi młodych.

W wyborach na szefa PO startują tylko Donald Tusk i Jarosław Gowin. Nowy przewodniczący partii zostanie wybrany bezwzględną większością głosów, w wyborach powszechnych. Wyniki głosowania mają być znane po 20 sierpnia. Premier był pytany również o wczorajsze spotkanie w Warszawie z działaczami mazowieckiej PO. _ Wczorajsze spotkanie potwierdziło - moim zdaniem - takie głębokie przekonanie ludzi Platformy, że w czasach, kiedy potrzeba i jedności, i takiej energii, optymizmu, wiary we własne siły, jest rzeczą bardzo ważną, żeby wszyscy nastawili swoje myślenie w PO tak pozytywnie _ - powiedział premier.

_ Jest rzeczą bardzo ważną, żeby wszyscy nastawili swoje myślenie w Platformie tak pozytywnie, bo Polska potrzebuje pozytywnej energii. Nie mam co do tego wątpliwości _ - dodał Tusk. Wczorajsze spotkanie było pierwszym z cyklu zaplanowanych spotkań lidera PO z działaczami partii. Premier zapowiedział, że rozmowy te będzie częściowo prowadził w ich miastach, a częściowo zapraszał swych partyjnych kolegów do Warszawy.

bEUCVVhp
Czytaj więcej w Money.pl
Tak Tusk walczy o utrzymanie władzy Rozmowa z szefami kół PO z Warszawy i Mazowsza to pierwsze z cyklu spotkań premiera z szefami kół Platformy, których w kraju jest 1800.
Gowin do Tuska: Nie bój się debaty ze mną Czy decyzja podjęta na wniosek premiera, by wybory odbywały się podczas wakacji, ograniczyła szanse byłego ministra?
Prezydent nie wskazał swojego faworyta Prezydent mówił dziennikarzom w Krakowie, że nie jest członkiem PO i stara się zachować dystans do sporów wewnątrzpartyjnych.
bEUCVVhK
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)