Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: "Wszyscy odczuwamy ulgę"

0
Podziel się:

Premier uważa, że śmierć Osamy bin Ladena jest ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy w swoich działaniach chcieliby posługiwać się terroryzmem. Z kolei Bronisław Komorowski uważa, że świat jest teraz trochę bardziej bezpieczny.

Tusk: "Wszyscy odczuwamy ulgę"
(kprm.gov.pl)
bECMvgJN

Premier uważa, że śmierć Osamy bin Ladena jest ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy w swoich działaniach chcieliby posługiwać się terroryzmem. Z kolei Bronisław Komorowski uważa, że świat jest teraz trochę bardziej bezpieczny.

aktualizacja: 15:59

Donald Tusk wygłosił w siedzibie Rady Ministrów oświadczenie w sprawie zabójstwa przywódcy Al-Kaidy. Podkreślił w nim konieczność wstrzemięźliwego komentowania ostatnich wydarzeń, ale zwrócił uwagę, że wiele osób w minionych godzinach odczuło ulgę.

bECMvgJP

POSŁUCHAJ OŚWIADCZENIA PREMIERA:

Premier stwierdził, uczucie ulgi jest nie tylko skutkiem pozbycia się ze świata _ tego, który kojarzył się z najbardziej okrutną formą terroryzmu _, lecz również triumfu sprawiedliwości. Jak podkreślił, _ dobro nigdy nie może być bezbronne, a zło bezkarne _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

Osama bin Laden był oskarżany przede wszystkim o zorganizowanie ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku i Pentagon w Waszyngtonie 11 września 2001 roku. W jego wyniku zginęły blisko 3 tysiące osób. Donald Tusk przypomniał, że Polska również straciła swoich obywateli.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREMIERA:

Przywódca al-Kaidy Osama bin Laden został zabity w operacji niewielkiego oddziału amerykańskich sił specjalnych na terytorium Pakistanu. 54-letni bin Laden był uważany za jednego z dziesięciu najgroźniejszych i najbardziej poszukiwanych terrorystów na świecie. Nie udowodniono mu jednak bezpośrednio żadnej zbrodni.

bECMvgJV

Komorowski: _ Świat chociaż trochę bezpieczniejszy _

Z kolei prezydent uważa, że śmierć Osmy bin Ladena powinna być przestrogą dla wszystkich terrorystów na świecie, że zbrodnia zawsze zostanie ukarana. Przebywający w Rzymie Bronisław Komorowski podkreślił, że Stany Zjednoczone zdołały po długiej walce znaleźć człowieka stojącego za zamachami z 11 września 2001 roku.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREZYDENTA:

Bronisław Komorowski uważa, że ostatnie wydarzenia czynią świat chociaż trochę bezpieczniejszym. Prezydent dodał, że po śmierci bin Ladena istnieje ryzyko związane z chęcią odwetu ze strony ekstremistów islamskich. Powtórzył jednak, że nie ma sygnałów, by Polska była przez terrorystów zagrożona.

bECMvgJW
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t138558.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ekstremisci;wsciekli;zyskali;meczennika,151,0,821911.html) Ekstremiści wściekli. Zyskali męczennika Od niedowierzania po wściekłość - tak na internetowych stronach fundamentalistów na wieść o zabiciu Osamy Bin Ladena reagują internauci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t18676.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sikorski;to;bedzie;przestroga;dla;innych,61,0,821821.html) Sikorski: To będzie przestroga dla innych Szef dyplomacji o zabiciu Osamy bin Ladena: Gratulujemy sojusznikom i cieszymy się wraz z narodem amerykańskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t47243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obudzilismy;sie;w;bezpieczniejszym;swiecie,215,0,821719.html) "Obudziliśmy się w bezpieczniejszym świecie" Zdaniem Jerzego Buzka śmierć Bin Ladena jest ważnym krokiem w celu pokonania Al-Kaidy.
bECMvgKq
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)