Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ujazdowski i Sellin: W TVP dyskryminacja

0
Podziel się:

Posłowie protestują przeciw zdejmowaniu z anteny programów konserwatywnych autorów.

Ujazdowski i Sellin: W TVP dyskryminacja
(Jarosław Kruk<br />/GFDL<br />/Wikipedia)
bESMrIbp

Posłowie PiS Kazimierz M. Ujazdowski i Jarosław Sellin uważają, że w telewizji publicznej mają miejsce praktyki dyskryminacyjne wobec dziennikarzy, którzy według nich prezentują _ konserwatywny system wartości _ i dlatego złożyli w tej sprawie wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zdaniem posłów znamiona praktyk dyskryminacyjnych mają decyzje o zdjęciu z anteny programów: Jana Pospieszalskiego _ Warto Rozmawiać _, Grzegorza Górnego i Tomasza Terlikowskiego _ Wojna Światów _, Tomasza Sakiewicza _ Pod prasą _, Anity Gargas _ Misja Specjalna _, Bronisława Wildsteina _ Bronisław Wildstein przedstawia _, Rafała Ziemkiewicza _ Antysalon _, Wojciecha Cejrowskiego _ Boso przez świat _ oraz zwolnienie grupy dziennikarzy produkujących _ Wiadomości _ pod kierunkiem Jacka Karnowskiego i Joanny Lichockiej z prowadzenia programu _ Polityka przy kawie _.

Według Ujazdowskiego i Sellina tych wszystkich dziennikarzy łączy _ konserwatywny system wartości _ i zachowanie krytycyzmu wobec władzy publicznej. _ _

bESMrIbr

_ - Jesteśmy przekonani, że ta praktyka powinna się spotkać z reakcją RPO. Mamy nadzieję, że pani rzecznik podejmie w tej kwestii działania. Nie wyobrażamy sobie bezczynności tej instytucji _ - powiedział w Sejmie Ujazdowski.

Posłowie napisali w swoim wniosku, że _ praktyki dyskryminacyjne kierownictwa telewizji naruszają prawa o randze konstytucyjnej, takie jak prawo do swobodnego wyrażania poglądów będące podstawą zasady pluralizmu _.

Ujazdowski podkreślił, że usunięcie tych dziennikarzy i ich programów z anteny to nie są zwykłe zwolnienia, czy wewnętrzne decyzje TVP, ale świadomie podjęta praktyka dyskryminacyjna. Sellin dodał zaś, że _ te niepokojące zjawiska mają związek z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji z 6 sierpnia 2010 roku, która została przeprowadzona przez nową koalicję medialną PO - SLD - PSL _.

_ - Wygląda na to, że załatwiono krótkoterminowy interes polityczny, polegający na wyrzuceniu z telewizji publicznej dziennikarzy, bądź programów niewygodnych dla tej koalicji medialnej i wszystkie zmiany do tego się ograniczyły i żadnych większych ambicji w tej sprawie nie ma. To nas niepokoi. Stąd nasz wniosek do prof. Lipowicz _ - zaznaczył Sellin.

bESMrIbx
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t111175.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;przyjal;do;partii;politykow;polski;plus,9,0,681737.html) PiS przyjął do partii polityków Polski Plus Są to między innymi Jarosław Sellin (na zdj.), Jerzy Polaczek i Kazimierz Ujazdowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t103213.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;po;z;sld;robi;skok;na;media;beda;czystki,235,0,648427.html) Koalicja PO z SLD robi skok na media, będą czystki Droga do wymiany zarządów i rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia jest otwarta. Do wzięcia jest około pół tysiąca dobrze opłacanych posad i karkołomne zadanie wydźwignięcia mediów publicznych z finansowej zapaści.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t100231.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;i;pis;wskazaly;kandydatow;do;krrit,133,0,644485.html) SLD i PiS wskazały kandydatów do KRRiT Małgorzata Kidawa-Błońska z PO pozytywnie ocenia ludzi zgłoszonych przez SLD.
bESMrIbS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)