Notowania

Przejdź na
rozłam w pis
27.07.2012 11:58

Ultimatum Kaczyńskiego bez skutku. Nikt nie wrócił

Żaden z polityków SP nie zdecydował się na powrót do PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EastNews)

*_ - Nie odczuwamy szczególnej tęsknoty za politykami Solidarnej Polski _- powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński odnosząc się do faktu, że żaden z polityków SP nie zdecydował się na powrót do PiS. *

_ - My szczególnej tęsknoty za osobami z tamtego klubu nie odczuwamy (...)Sprawę Solidarnej Polski uważamy za zamkniętą. Dzisiaj jest deadline, absolutnie nikogo więcej nie przyjmujemy _ - powiedział PAP Kaczyński.

W połowie czerwca komitet polityczny PiS przyjął uchwałę, w której podkreślono, że politycy Solidarnej Polski do 27 lipca mają czas na powrót w szeregi PiS; jeśli tego nie zrobią, nie będą mogli kandydować w wyborach z list partii Jarosława Kaczyńskiego.

Do przedpołudnia na powrót nie zdecydował się żaden z polityków SP. Bartosz Kownacki i Mariusz Orion Jędrysek wystąpili z klubu SP. Obaj poinformowali, że na razie nie przechodzą do PiS, będą posłami niezależnymi.

Szef PiS zaznaczył, że uchwała komitetu miała charakter przede wszystkim wewnątrzpartyjny. - _ Chodziło o to, żeby nie odchodzili ludzie, którzy mówią: odejdziemy, bo tu nas źle oceniają, później sobie wytargujemy lepsze miejsce _ - podkreślił.

_ - Trudno sądzić, że ktoś w obecnej sytuacji w Polsce robiąc coś takiego, jednocześnie mając reklamę w najbardziej wrogich nam ośrodkach medialnych, nie zdawał sobie sprawy, że pracuje przeciwko IV Rzeczypospolitej, a za tym co jest dzisiaj w Polsce. Niezależnie co by mówił, krzyczał, jeżeli nie jest oligofrenikiem, to świetnie to rozumie. W jakimś własnym interesie czyni coś bardzo złego. Tacy ludzie nas nie interesują _ - oświadczył Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
Zawieszeni w partii. Bo się wahali Posłowie - Mariusz Orion Jędrysek i Bartosz Kownacki - opuścili parlamentarny klub Solidarnej Polski. Będą posłami niezrzeszonymi.
W PiS liczą, że przejdzie do nich kilku posłów W piątek mija termin, do kiedy politycy, którzy opuścili PiS mogą powrócić do tej partii.
Apel prezesa PiS. Czy przekona posłów? Jeszcze tylko pięć dni mają politycy Solidarnej Polski na powrót do Prawa i Sprawiedliwości.

tgo/ par/ mag/

Tagi: rozłam w pis, pis, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz