Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Utonięcia w Polsce. Głównie przez alkohol

0
Podziel się

W ten weekend mniej utonięć niż w poprzednich upalnych dniach wypoczynku nad wodą. Według danych policji od środy utonęło siedem osób.

Utonięcia w Polsce. Głównie przez alkohol
(Druszcz/REPORTER)
bErcXOet

To dużo mniej niż w dwa pierwsze weekendy sierpnia, kiedy życie nad wodą straciło odpowiednio 31 i 22 osoby. Podinspektor Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji podkreśla, że choć bilans tego weekendu jest mniej tragiczny, to i tak tego lata w wodzie zginęło bardzo wiele osób, głównie pod wpływem alkoholu.

W całym roku zginęło 363 osoby a od początku wakacji 219. Ostatnie dni były chłodniejsze, wiec liczba utonięć nieznacznie spadła - powiedział policjant. Zaapelował przy tym, aby szczególną uwagą otoczyć dzieci i nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu.

Jak wynika z policyjnych statystyk - większość ludzi, którzy tracą życie w wodzie to młodzi mężczyźni, którzy pływali po spożyciu alkoholu.

bErcXOev
Czytaj więcej w Money.pl
Utonięcia w Polsce. Służby ratunkowe ostrzegają Policja przypomina, że za utonięcia w sezonie wakacyjnym, najczęściej odpowiedzialny jest alkohol.
Tragiczne statystyki długiego weekendu W ciągu czterech pierwszych dni długiego sierpniowego weekendu na drogach doszło do 403 wypadków, w których zginęły 32 osoby, a 513 zostało rannych.
Nowe informacje w sprawie tragedii nad Wartą Znaleziono ciało czwartego dziecka, które utonęło w rzece w okolicach Działoszyna. Poszukiwania 14-latka trwały od dwóch dni.
bErcXOeW
KOMENTARZE
(0)