Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W czerwcu utoneło już 80 osób

0
Podziel się:

Służby apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą.

W czerwcu utoneło już 80 osób
(Michal Swiderski/REPORTER)

W ostatni weekend na kąpieliskach śmierć poniosło 26 osób - wynika z policyjnych statystyk. Służby apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa ministerstwa spraw wewnętrznych Małgorzata Woźniak, od początku czerwca utonęło w Polsce w sumie ok. 80 osób; najwięcej ofiar było w weekendy. Służby podległe MSW stale apelują o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Jak przypomniała Woźniak, pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Natomiast wchodząc do wody po dłuższym czasie spędzonym na słońcu, pamiętajmy o tym, że musimy stopniowo schładzać ciało, żeby przyzwyczaić je do niższej temperatury - w ten sposób unikniemy szoku termicznego.

Służby apelują ponadto, aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Osoby przebywające nad wodą powinny też zwracać szczególną uwagę na dzieci bawiące się w pobliżu rzek, jezior i kąpielisk.

Natomiast uprawiając sporty wodne - pływając żaglówkami, łódkami czy kajakami, należy zadbać o to, żeby wszyscy mieli założone kapoki. _ W sytuacji, gdy wypływamy w dłuższy rejs, pamiętajmy, żeby wcześniej sprawdzić prognozę pogody _ - przypomina Woźniak.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak Portugalia dba o turystów Pierwsze urwiska wyburzono przy użyciu ciężkiego sprzętu na dwóch plażach - Santa Eulalia oraz Maria Luisa - w obleganym przez turystów kurorcie Albufeira. Trzecim miejscem jest plaża Camilo w Lagos.
Pomaga pilotom, przyda się kierowcom? Wojskowe techniki radarowe oraz rozwiązania ułatwiające skupienie uwagi pilotów samolotów mogą być wykorzystane do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Majówka to wielu zabitych i tysiące pijanych 66 osób zginęło, a 846 zostało rannych w 660 wypadkach, do jakich doszło na drogach w ciągu ostatnich dziewięciu dni - poinformowała Komenda Główna Policji.
kraj
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)