Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W gimnazjach rozpoczeły się próbne egzaminy

0
Podziel się:

Jest to ostatni test dla uczniów przed kwietniowymi egzaminami, których wyniki będą decydowały o tym do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej pójdą.

W gimnazjach rozpoczeły się próbne egzaminy
(mrloz/iStockphoto)

Przystąpili no nich uczniowie 80-ciu procent szkół. Jest to ostatni test dla uczniów przed kwietniowymi egzaminami, których wyniki będą decydowały o tym do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej pójdą.

Zakończył się już pierwszy egzamin - z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie z 47. Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie mówili, że spora część egzaminu dotyczyła historii starożytnej.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI UCZNIÓW:

Jeszcze dzisiaj gimnazjaliści napiszą drugi egzamin - z języka polskiego. Będą mieli na to półtorej godziny. W sumie w ciągu 3 dni uczniowie mają zdawać 5 egzaminów. Jutro też czekają ich dwa egzaminy: z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Pojutrze będzie jeszcze test z języka obcego. W przyszłym roku szkolnym wynik egzaminu z języka obcego po raz pierwszy ma być brany pod uwagę przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu Wojciech Małecki uważa, że przeciętny gimnazjalista nie powinien mieć większego problemu z rozwiązaniem wszystkich pięciu testów, jeśli tylko wypełniali w szkole warunki programu nauczania.

- _ Egzamin nie jest konkursem, w którym liczy się najwyższy wynik. Odnosimy osiągnięcia do wymagań sformułowanych w podstawie programowej. Tam nie ma progu zdał, nie zdał _- powiedział Małecki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DYREKTORA KOMISJI EGZAMINACYJNEJ:

Anna Frenkiel z warszawskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zwraca uwagę, że nie będzie prezentacji wyników próbnych egzaminów w skali całego kraju. Najbliższe testy są tylko informacją dla uczniów i nauczycieli. - _ To uczeń ma wiedzieć, z czym sobie poradził, z czym sobie nie poradził. To nauczyciel ma wiedzieć, czemu ma poświęcić więcej czasu, a co już jego uczniowie dostatecznie opanowali _ - przekonywała Frenkiel.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELKI KOMISJI EGZAMINACYJNEJ:

Udział w próbnym egzaminie gimnazjalnym jest dobrowolny. W całej Polsce zdecydowało się na to ponad 80 procent gimnazjów. Równocześnie z próbnymi egzaminami gimnazjalnymi Instytut Badań Edukacyjnych przeprowadzi diagnozę kompetencji gimnazjalistów.

Dyrektor IBE Michał Federowicz powiedział, że ten test będzie sprawdzać alternatywne, wykraczające poza klucz metody rozwiązywania zadań. - _ Przewidujemy zestawienie typowych błędów i nietypowych odpowiedzi poprawnych, żeby właśnie promować to, że można można w sposób nietypowy rozwiązać poprawnie zadanie. Chcemy coś takiego ogłosić na przełomie lutego i marca _ - zadeklarował.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELA INSTYTUTU:

Diagnoza Instytutu zostanie przeprowadzona w 82 wybranych gimnazjach. Równocześnie zostanie tam wypróbowany system informatyczny do _ e-oceniania _. Ma to być platforma mająca ułatwić pracę egzaminatorom sprawdzającym testy.

Czytaj więcej o polskim szkolnictwie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t73837.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gimnazja;to;ciagle;zywy;problem,85,0,845397.html) _ Gimnazja to ciągle żywy problem _ Minister edukacji Katarzyna Hall twierdzi, że postrzeganie przez uczniów gimnazjów jako szkół nieatrakcyjnych powoli się zmienia. Były minister edukacji Mirosław Handke jest innego zdania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t113019.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/beda;problemy;z;testami;gimnazjalnymi,35,0,974883.html) Pogrom w szkołach. Uczniowie przerażeni Opublikowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną arkusz nowego testu jest tak trudny, że poruszył nawet pedagogów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t84800.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kudrycka;matura;musi;trzymac;poziom,186,0,894394.html) _ Matura musi być trudna. Nie załamywać rąk _ Zamiast załamywania rąk nad trudniejszą maturą należy zastanowić się, jak lepiej przygotowywać uczniów do matury - uważa minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)