Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W imię bezpieczeństwa, bezprawnie zbierają dane kibiców

0
Podziel się:

Niektóre kluby piłkarskie prawdopodobnie będą musiały powtórzyć procedurę zbierania danych osobowych do kart kibica.

W imię bezpieczeństwa, bezprawnie zbierają dane kibiców
(johnthescone/CC/Flickr)
bFdWZlZx

Niektóre kluby piłkarskie prawdopodobnie będą musiały powtórzyć procedurę zbierania danych osobowych do kart kibica.

Tak ocenia Generalny Inspektor Danych Osobowych Wojciech Rafał Wiewiórowski. Kontrola przeprowadzona przez GIODO wykazała, że część klubów umieściła na wydanych dokumentach i w swoich bazach danych zbyt szeroki zakres informacji dotyczących kibica.

Wojciech Rafał Wiewiórowski powiedział, że oprócz danych obowiązkowych, jak imię i nazwisko, wizerunek w postaci zdjęcia, PESEL oraz informacja o zakazach stadionowych - kluby zbierają takie dane jak adres zamieszkania, e- mail czy numery telefonów.

bFdWZlZz

POSŁUCHAJ GENERALNEGO INSPEKTORA DANYCH OSOBOWYCH:

Wojciech Rafał Wiewórowski powiedział, że dane teleadresowe nie mogą być umieszczane na karcie kibica, a ich podanie jest całkowicie dobrowolne.

POSŁUCHAJ WOJCIECHA WIEWIÓROWSKIEGO:

Według ustaleń GIODO niektóre z kontrolowanych klubów piłkarskich przekazują podmiotom obcym informacje zebrane podczas gromadzenia danych do kart kibica, a dane są wykorzystywane na przykład do celów komercyjnych i marketingowych.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych na razie skontrolował kilka klubów piłkarskich, jak Legia Warszawa, Polonia Warszzawa, Polonia Bytom, Łódzki Klub Sportowy, Górnik Zabrze i Śląsk Wrocław. Wojciech Rafał Wiewiórowski zapowiedział że kontroli dotyczącej ochrony danych osobowych może się spodziewać każdy z klubów ekstraklasy oraz ligowych.

bFdWZlZF
Bezpieczeństwo na stadionach. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t85982.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bezpieczenstwo;na;stadionach;dwa;projekty;w;komisjach,190,0,847550.html) Walka z kibolami. Dwa projekty w komisjach Posłowie debatowali nad poselskim projektem noweli ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz nad rządowym projektem zmiany ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a także o zapewnieniu bezpieczeństwa w związku z organizacją Euro 2012.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t139318.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/na;zabezpieczenie;euro;2012;wydamy;200;mln;zlotych,54,0,829238.html) 200 mln zł na zabezpieczenie Euro 2012 Szef BBN Stanisław Koziej przyznaje jednak, że mogą być potrzebne większe środki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t75505.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policjanci;na;stadionach;jako;obserwatorzy,45,0,827437.html) Policjanci na stadionach jako obserwatorzy Policjanci wrócą na stadiony w mundurach i po cywilnemu. Za bezpieczeństwo nadal odpowiedzialny będzie organizator.
bFdWZmaa
KOMENTARZE
(0)