Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W rocznicę Smoleńska kilka manifestacji

0
Podziel się

Prezydent stolicy twierdzi, że PiS chce na cały dzień zablokować Krakowskie Przedmieście.

W rocznicę Smoleńska kilka manifestacji
(prezydent.pl/GFDL)
bEgXOtVN

Do warszawskiego Ratusza zgłoszono już cztery manifestacje na 10 kwietnia. Zdaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz mają one na celu wyłączenie z ruchu Krakowskiego Przedmieścia na cały dzień.

- _ Są przewidziane manifestacje, ja je rejestruję; mają odpowiednią ochronę. Na 10 kwietnia są przewidziane cztery manifestacje Jedna jest na 30 tys. zgłoszona, druga na 20 tys., jedna na 6, jeszcze jedna chyba na 10 tys. osób _ - powiedziała Gronkiewicz-Waltz w radiu TOK FM.

Jak oceniła, zorganizowanie tylu demonstracji jednego dnia ma na celu wyłączenie z ruchu Krakowskiego Przedmieścia na cały dzień.

bEgXOtVP

- _ Generalnie wygląda na to, że PiS organizuje - nie jako partia - cztery manifestacje po to, by przez cały dzień ok. kilkudziesięciu tysięcy ludzi było na Krakowskim Przedmieściu. Chodzi o to, by nie było możliwości przejazdu przez Krakowskie Przedmieście przez cały dzień, po to są robione w różnych porach zgłoszenia _ - oceniła prezydent miasta.

Pytana o usuwanie przez straż miejską zniczy sprzed Pałacu Prezydenckiego, prezydent Warszawy powiedziała, że zgodnie z prawem jest to konieczne. Podkreśliła, że znicze, zdjęcia i wieńce nie są wyrzucane.

- _ My niczego nie wyrzucamy, wszystkie obrazki, wszystkie zdjęcia zawsze oddajemy BOR-owi. Nigdy nie jest wyrzucane żadne zdjęcie, ani żaden wieniec; to jest czysty wymysł _ - przekonywała. - _ Teraz PiS celowo eskaluje przed 10 kwietnia, przecież to ich wehikuł polityczny _ - oceniła Gronkiewicz-Waltz.

Zdaniem prezydent stolicy, niemożliwe jest także wyznaczenie specjalnego miejsca na kwiaty i znicze przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej na terenie Pałacu Prezydenckiego. - _ To jest pas drogi, zgodnie z przepisami, jeśli zrobimy zamknięcie chodnika Krakowskiego Przedmieścia na tym terenie, to jak wjedzie delegacja do prezydenta? _ - pytała.

bEgXOtVV

W ubiegły wtorek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak wystosował list do prezydent Warszawy, w którym krytykował podległe jej służby miejskie, które według niego 10 marca wieczorem usuwały palące się znicze i kwiaty złożone przed Pałacem Prezydenckim. Zdaniem Błaszczaka służby miejskie dopuściły się działań _ urągających pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t97558.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/komorowski;i;miedwiediew;razem;w;katyniu,243,0,795891.html) Komorowski i Miedwiediew razem. W Katyniu Na uroczystościach z okazji 71. rocznicy zbrodni katyńskiej mają być prezydenci Polski i Rosji - wynika z nieoficjalnych informacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t122894.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;plan;obchodow;rocznicy;smolenskiej,194,0,774594.html) Jest plan obchodów rocznicy smoleńskiej Prezydent Bronisław Komorowski deklaruje wszelką pomoc w przygotowaniach uroczystości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polacy;chca;wspolnej;rocznicy;smolenska;prezes;pis;nie,204,0,770764.html) Polacy chcą wspólnej rocznicy Smoleńska. Prezes PiS nie 70 proc. badanych chce wspólnych obchodów katastrofy. Jarosław Kaczyński chce zorganizować oddzielne uroczystości.
bEgXOtWq
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)