Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W tych miastach żyje się najlepiej

0
Podziel się:

Raport: W kraju wygrał Białystok, dzięki bezpieczeństwu i ekologii. Na świecie Wiedeń.

W tych miastach żyje się najlepiej
(j0hncooke/CC/Flickr)
bEIOXkIB

Stan środowiska, poziom usług medycznych i edukacji oraz poczucie bezpieczeństwa, czyli jakość życia - to główne elementy, które wpłynęły na ranking polskich miast stworzony przez PricewaterhouseCoopers. Okazuje się, ze tym razem na pierwszym miejscu uplasował się ...Białystok.

Na zdjęciu Pałac Branickich w Białymstoku

Na świecie zwyciężył Wiedeń, a w kategorii państw Francja i Nowa Zelandia.* *

bEIOXkID

Wynik może niektórych zaskoczyć, pierwsze miejsce zajął Białystok. Najwyższe noty miasto zyskało w kategoriach bezpieczeństwo i ekologia.

Na drugim miejscu uplasowała się Warszawa, kolejne miasta to: Szczecin, Wrocław, Lublin. W pierwszej dziesiątce znalazły się także: Bydgoszcz, Kraków.

W poprzednim raporcie o największych polskich miastach, przygotowanym w roku 2006, autorzy starali się przede wszystkim oszacować wielkość kapitału rozwojowego, jakim dysponowały miasta na starcie do przyspieszonego rozwoju.

Podobnie postępiono obecnie, rozszerzając jednak listę miast objętych analizą z 7 do 11, dodając nowe, niedostępne w roku 2006 wskaźniki i wprowadzając elementy oceny tempa zmian, które można było zaobserwować w latach 2006-2010.

bEIOXkIJ
bEIOXkJe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)