Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
smoleńsk
06.02.2012 09:54

Wiceszef BOR został wezwany do prokuratury w sprawie Smoleńska

Wiceszef BOR generał Paweł B., który nadzorował ochronę tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska w Smoleńsku i Katyniu został wezwany na przesłuchanie w charakterze podejrzanego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Wiceszef BOR generał Paweł B., który nadzorował ochronę tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska w Smoleńsku i Katyniu został wezwany na przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Prokurator nie chciała jednak potwierdzić czy to oznacza, że w najbliższym czasie generał usłyszy zarzuty. *

Takie wezwanie oznacza jednak, że prokurator sporządził już postanowienie o przedstawieniu zarzutów. Jeśli prokuratura skieruje do sądu akt oskarżenia, wiceszefowi BOR może grozić do trzech lat więzienia. Praska prokuratura bada wątek, który wyłączono z postępowania w sprawie katastrofy smoleńskiej, prowadzonego przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Posłuchaj, co powiedziała Renata Mazur z prokuratury Warszawa-Praga.

(źródło: IAR)

_ - Potwierdzam, prokurator wysłał wezwanie do stawiennictwa w charakterze podejrzanego dla zastępcy szefa BORu. Żadnych innych informacji nie mogę udzielić - _ ucięła Renata Mazur z prokuratury Warszawa-Praga.

W minionym tygodniu ujawniono 20 _ najistotniejszych uchybień _ wskazanych przez biegłych, między innymi brak rekonesansu lotniska, wyznaczenie do działań funkcjonariuszy _ o niskim stopniu kompetencyjności _ oraz brak BOR na lotnisku przed i podczas lądowań samolotów 7 i 10 kwietnia a także niezorganizowanie ochrony miejsc bazowania samolotów na lotnisku.

Szef BOR generał Marian Janicki komentując opinię biegłych mówił, że jest ona krzywdząca dla formacji i funkcjonariuszy, którzy zginęli w katastrofie. Szef MSW Jacek Cichocki, nadzorujący Biuro powiedział, że opinia jest tylko jednym z dowodów i nie daje żadnych podstaw do wyciągania wniosków o odpowiedzialności funkcjonariuszy biura.

Czytaj o śledztwie w sprawie katastrofy w Smoleńsku w Money.pl
BOR zawiódł w Smoleńsku? Żądają dymisji Prokuratura ujawniła 20 uchybień, których miało dopuścić się Biuro Ochrony Rządu. To mogło wpłynąć na bezpieczeństwo lotów.
Miller uderzy w rząd? Tuska nie będzie Szef MSWiA: _ Na prezentację zaprosiłem dziennikarzy, a premier nim nie jest _. Zobacz jak to zrobi.
Źle rozpoznane ofiary? Zdaniem Seremeta to bez znaczenia Prokurator generalny podkreślił, że wątpliwość zostały zweryfikowane jeszcze przed pochówkiem osób, które zginęły w Smoleńsku.
Tagi: smoleńsk, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz