Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Woda w Sosnowcu spełnia parametry, ale przejdzie kolejne badania

0
Podziel się

Ok. 50 tys. mieszkańców czterech dzielnic Sosnowca od środy nie może używać wody do celów spożywczych, a jedynie do gospodarczych. Woda pitna jest tam obecnie dostarczana w 8 beczkowozach.

Woda w Sosnowcu spełnia parametry, ale przejdzie kolejne badania
(SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget/CC BY 2.0/flickr)
bErcMCXp

Woda płynąca z kranów w Sosnowcu spełnia już wszystkie wymagane parametry, ale decyzja o jej dopuszczeniu do spożycia zapadnie po kolejnych badaniach, prawdopodobnie jutro - poinformowało dziś Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów (GPW)
.

Ok. 50 tys. mieszkańców czterech dzielnic Sosnowca od środy nie może używać wody do celów spożywczych, a jedynie do gospodarczych. Woda pitna jest tam obecnie dostarczana w 8 beczkowozach.

_ Badania naszych laborantów wskazały, że woda spełnia już wszystkie parametry. Decyzja o jej dopuszczeniu do spożycia zapadnie jednak dopiero po kolejnych badaniach, które ostatecznie potwierdzą, że woda jest bezpieczna dla mieszkańców, najprawdopodobniej jutro. Poinformujemy o tym w odrębnym komunikacie _ - powiedział dziś rzecznik GPW Aleksander Maicher.

bErcMCXr

Do pogorszenia parametrów fizykochemicznych wody doszło po usunięciu awarii uszkodzonej magistrali wodociągowej o średnicy 600 mm relacji Maczki-Zagórze na ul. Wileńskiej. Po poniedziałkowym przyłączeniu woda przestała nadawać się do picia w domach przy ponad 50 ulicach. Według szacunków wodociągowców problem objął ok. 50-60 tys. mieszkańców.

Władze i mieszkańcy Sosnowca skarżyli się na brak odpowiednio wczesnej informacji w tej sprawie, zajęła się nią miejscowa prokuratura. Złożenia wyjaśnień zażądał od prezesa GPW prezydent Sosnowca Kazimierz Górski. W wystosowanym do niego piśmie zwrócił uwagę na _ chaos i brak należytego poinformowania mieszkańców o konsekwencjach skażenia wody, z której wielu nieświadomie korzystało _. Podkreślił, że służby miejskie mogły się zaangażować w przekazywanie informacji, m.in. za pośrednictwem systemu esemesowego i strony internetowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziesiętki tysięcy ludzi bez ogrzewania Z powodu poważnej awarii, mieszkańcy północno-wschodniej części Wrocławia pozbawionych jest ogrzewania.
Reklamy zaśmiecają krajobraz. Oto badania Dla 92 proc. badanych ważne jest, aby ich miejscowość ładnie wyglądała. Ze stwierdzeniem, że reklamy bardziej zaśmiecają, niż upiększają krajobraz zgadza się 66 proc. ankietowanych
Bogaci chorują częściej. Oto badania Wraz ze wzrostem dochodów zwiększa się zachorowalność na choroby sercowo-naczyniowe, szczególnie na chorobę wieńcową i udary mózgu.
bErcMCXS
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)