Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojciech Jaruzelski nie żyje. Będzie wniosek SLD o żałobę narodową

0
Podziel się:

- Wydaje się, że nie powinno się podejmować działań, które mogłyby dzielić społeczeństwo - tak Joanna Trzaska-Wieczorek odniosła się do zapowiedzi wniosku SLD.

Wojciech Jaruzelski nie żyje. Będzie wniosek SLD o żałobę narodową
(AGENCJA SE/EAST NEWS)
bEJBmTmd

Żałoba narodowa, jak sama nazwa wskazuje, ma być przeżyciem ogólnonarodowym; wydaje się, że nie powinno się podejmować działań, które mogłyby dzielić społeczeństwo - tak Joanna Trzaska-Wieczorek odniosła się do zapowiedzi wniosku SLD o ustanowienie żałoby po śmierci gen. W. Jaruzelskiego.

_ Do Kancelarii Prezydenta wniosek ma wpłynąć jutro, ale żałoba narodowa - jak sama nazwa wskazuje - ma być przeżyciem ogólnonarodowym. Wydaje się, że nie powinno się podejmować działań, które mogłyby dzielić społeczeństwo i których kontestowanie przez część środowisk mogłoby być jedynie źródłem dodatkowej przykrości dla rodziny zmarłego _ - powiedziała dziś szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek, pytana o zapowiedź szefa SLD Leszka Millera.

Miller powiedział, że w poniedziałek zwróci się do prezydenta Bronisława Komorowskiego o ustanowienie żałoby narodowej w związku ze śmiercią gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

bEJBmTmf

Premier Donald Tusk, pytany przez dziennikarzy w niedzielę wieczorem, czy powinna zostać wprowadzona żałoba narodowa, odpowiedział: _ W tej sprawie pewnie będziemy jutro zabierali głos _.

Żałobę narodową wprowadza prezydent w formie rozporządzenia z kontrasygnatą premiera. W czasie trwania żałoby narodowej flagę państwową opuszcza się do połowy masztu - mówi o tym ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.

Gen. Jaruzelski zmarł w niedzielę w szpitalu w Warszawie, gdzie przebywał z przerwami od kilku miesięcy. Jaruzelski to przywódca PRL i PZPR w latach 80. ubiegłego wieku, przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJBmTml
bEJBmTmG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)