Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory w PO. Tusk apeluje do kolegów o uczciwość

0
Podziel się

Premier, na finiszu wyborów regionalnych, apeluje do polityków Platformy Obywatelskiej o uczciwość w rządzeniu.

Wybory w PO. Tusk apeluje do kolegów o uczciwość
(Reporter Poland)
bErduksB

Najważniejsze zadanie dla Platformy to wyprowadzić Polskę do końca z kryzysu - mówił Donald Tusk na zjeździe regionalnej PO w Gdańsku. Ostrzegał również działaczy swojej partii przed brakiem uczciwości w rządzeniu.

_ - Tylko państwo, które uchroniło swoich obywateli przed recesją jest w stanie łożyć na takie rzeczy jak inwestycje, drogi, pomoc rodzinie, pomoc socjalną _ - powiedział premier. Podkreślił, że nie można o tym zapominać, mimo postulatów zgłaszanych przez opozycję. Dodał, że każda decyzja, która naruszy bezpieczeństwo finansowe państwa jako całości, uniemożliwi lokowanie pieniędzy tam, gdzie one są najbardziej potrzebne. _ - Jeśli nie zawsze dajemy to na co czeka społeczeństwo to robimy to dlatego, żeby uchronić Polskę przed poważniejszymi wstrząsami _ - powiedział.

Donald Tusk zwrócił też uwagę na potrzebę stabilności politycznej zarówno w regionie jak i w całym kraju. _ - To zadanie, które sformułowaliśmy w 2007 roku jest nadal aktualne, uchronić Polskę przed politykami, którzy z konfliktu uczynili swój żywioł _ - powiedział. Dlatego - dodał - najważniejszym politycznym zadaniem Platformy jest unikać konfliktów i dawać ludziom pokój zarówno w Platformie jak przede wszystkim w Polsce.

bErduksD

Premier ostrzegł też działaczy Platformy, aby w swoim działaniu kierowali się uczciwością. Podkreślił, że obywatele obserwują i oceniają ich działania. - _ Obywatele nie mają obowiązku wybaczać władzy wtedy kiedy ona przekracza pewne granice etyczne i tego pilnujcie najbardziej, bo ludzie wybaczą nam wszystko, ale nieuczciwości nie wybaczą _ - powiedział premier.

Podczas dzisiejszego zjazdu w Gdańsku regionalnej PO odbędą się wybory szefa regionu, O stanowisko to ubiega się minister transportu Sławomir Nowak.

Czytaj więcej w Money.pl

bErdukte
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)