Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w PO. Zjazd regionalny w Gdańsku z udziałem premiera

0
Podziel się:

Oprócz Pomorza wybory odbywają się jeszcze w Wielkopolsce, na Mazowszu oraz w regionie podlaskim.

Wybory w PO. Zjazd regionalny w Gdańsku z udziałem premiera
(Reporter)
bEEslMVx

Przed południem w Gdańsku rozpoczął się zjazd regionalnej PO, podczas którego odbędą się wybory szefa regionu. O stanowisko to ubiega się minister transportu Sławomir Nowak. W zjeździe udział bierze między innymi premier Donald Tusk.

To ostatni dzień wyborów władz regionalnych w Platformie Obywatelskiej. Oprócz Pomorza wybory odbywają się w Wielkopolsce, gdzie o fotel szefa regionu mają walczyć: Rafał Grupiński i Waldy Dzikowski, na Mazowszu - tu kandydatem jest starający się o reelekcję Andrzej Halicki oraz w regionie podlaskim, gdzie kandyduje Robert Tyszkiewicz.

Wczoraj PO wybrała szefów kilku regionów. Najwięcej emocji wzbudziły wybory szefa dolnośląskiej PO. Dopiero w drugim głosowaniu Jacek Protasiewicz pokonał dotychczasowego przewodniczącego struktur PO w regionie, Grzegorza Schetynę 11 głosami. Protasiewicz w drugim sobotnim głosowaniu otrzymał 205 głosów, Schetyna - 194. Głosowało 400 delegatów, 1 głos był nieważny. Drugie głosowanie było konieczne, gdyż w pierwszym ani Schetyna ani Protasiewicz nie otrzymał wystarczającej liczby głosów.

bEEslMVz

Czytaj więcej w Money.pl

bEEslMWa
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)