Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch na Orlenie. Dwie osoby nie żyją

0
Podziel się:

Do tragedii doszło wskutek wybuchu przenośnego zbiornika ropy.

Wybuch na Orlenie. Dwie osoby nie żyją
(PAP / EPA)
bETzGaJN

na zdjęciu pożar w Możejkach w 2006 roku

W rafinerii Orlen-Lietuva w Możejkach, wskutek wybuchu przenośnego zbiornika, zginęły dwie osoby. Na razie wiadomo, że wybuch nastąpił z powodu nadciśnienia w jednym ze zbiorników ropy w dziale przeróbki mazutu.

Szef komunikacji działu komunikacji Orlen-Lietuva Andrus Sasułajtis poinformował, że do wypadku doszło dziś popołudniu. Obie ofiary wypadku to Litwini pracujący w spółce zależnej Orlen-Lietuva. Rodzinom ofiar zaproponowano pomoc psychologów.

Eksplozja, która rozerwała zbiornik nastąpiła podczas załadunku katalizatora do jednej z instalacji. Orlen zapewnił, że rodzinom ofiar zostanie zapewnione wsparcie. Wypadek miał niewielki zasięg i nie spowodował wstrzymania pracy rafinerii.

bETzGaJP

To nie pierwszy wypadek w litewskiej rafinerii. Największy pożar wybuchł tam w październiku 2006 roku. Na skutek wybuchu runęła 50-metrowa wieża i wyciekła, a potem zapaliła się, duża ilość produktów ropopochodnych. Zniszczenia znacznie ograniczyły możliwości przerobu ropy przez rafinerię.

Do pożarów dochodziło potem niemal co roku. Z reguły były niegroźne i nie wpływały na pracę rafinerii. Ostatni incydent miał miejsce w styczniu w tym roku. Wybuch jednego ze zbiorników ropy spowodował drobne uszkodzenia niektórych kabli elektrycznych.

Czytaj więcej o interesach Orlenu
Orlen bliski decyzji w sprawie Możejek Wynik operacyjny grupy PKN Orlen za II kwartał tego roku powinien być lepszy niż za I kwartał.
Rząd nie będzie utrudniał sprzedaży Możejek Jeśli pojawi się propozycja sprzedaży to przedstawiciele państwa ją przeanalizują - poinformował premier Donald Tusk.
Lotos dla Rosjan? Tusk nie wyklucza Szef rządu uważa, że nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, by mówić kategorycznie _ nie _ inwestorom z jakiegokolwiek kraju
bETzGaKq
wiadmomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)