Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wycofanie polskich wojsk z Afganistanu. Sprawdź, kiedy

0
Podziel się

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapewnia, że Polska pozostanie lojalnym członkiem NATO i nie wycofa swoich wojsk z Afganistanu przed 2014 rokiem.

Wycofanie polskich wojsk z Afganistanu. Sprawdź, kiedy
(Xinhua News/East News)
bDHEvvkl

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapewnia, że Polska pozostanie lojalnym członkiem NATO i nie wycofa swoich wojsk z Afganistanu przed 2014 rokiem. Szef polskiej dyplomacji przebywa w Chicago na szczycie paktu Północnoatlantyckiego.

- _ Polska zachowuje się odpowiedzialnie. Razem tę operację zaczęliśmy i w naszym interesie jest ją zakończyć z przekonywującym sukcesem _ - zadeklarował szef MSZ.

Dziś podczas szczytu w Chicago NATO ogłosi zdolność operacyjną pierwszego etapu Tarczy Antyrakietowej. Minister Sikorski powiedział jednak, że dla Polski jest to decyzja bez znaczenia bo - jak się wyraził - _ my się do tarczy nie palimy bo tarcza to amerykański projekt _.

bDHEvvkn
Czytaj więcej w Money.pl
Oto co Amerykanie naobiecywali Afgańczykom Strategiczne porozumienie czy litania obietnic? Umowa między Afganistanem a USA ma wiele dziur i furtek.
Szczyt NATO. Dyskusje mogą być burzliwe Polska będzie płacić 20 miliardów dolarów rocznie na utrzymanie policji i wojska w Afganistanie? Dziś rozstrzygnięcie.
Polska będzie finansować afgańską armię? W dyskusji nad pomocą dla Afganistanu po roku 2014 najpierw trzeba określić cele polityczne, a potem mówić o finansowaniu.
bDHEvvkO
KOMENTARZE
(0)