Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyleczono dziecko chore na AIDS

0
Podziel się:

To dopiero drugi przypadek wyleczenia zakażonego HIV dziecka.

Wyleczono dziecko chore na AIDS
(thelinke/iStockphoto)
bEEgZdXF

Amerykańskim lekarzom udało się wyleczyć dziecko urodzone z wirusem HIV. Poinformowano o tym podczas odbywającej się w Atlancie konferencji na temat AIDS.

Dziewczynka, która ma w tej chwili dwa i pół roku, przyszła na świat w wiejskim szpitalu stanie w Mississippi. O tym, że jej matka jest nosicielką wirusa HIV lekarze dowiedzieli się dopiero podczas porodu. Dziecko zostało przewiezione do uniwersyteckiego szpitala w Jackson, gdzie niespełna 30 godzin po porodzie zaczęto mu podawać mieszankę trzech leków przeciwko HIV. Nastąpiło to jeszcze zanim testy laboratoryjne potwierdziły, że niemowlę przejęło tego wirusa od matki

Lekarze od roku nie podają już dziewczynce leków. Jak dotąd nie stwierdzono u niej śladów infekcji. To dopiero drugi przypadek wyleczenia zakażonego HIV dziecka. Naukowcy są ostrożni i zaznaczają, że konieczne jest przeprowadzenie większej liczby testów. Jeśli jednak dziecko pozostanie wolne od wirusa, to może się okazać, że znaleziono sposób na walkę z HIV u dzieci. Jej istotą jest podanie niemowlęciu leków jeszcze zanim wirus zagnieździ się w jego organizmie.

bEEgZdXH
Czytaj więcej w Money.pl
AIDS uda się pokonać? Oto nowa metoda leczenia Zastosowanie specjalnej kombinacji przeciwciał może utrzymać wirusa HIV w ryzach przez dłuższy czas - informują amerykańscy naukowcy w artykule zamieszczonym na stronie Rockefeller University.
Służba zdrowia ich dyskryminuje? Okazuje się, że osoby żyjące z wirusem HIV wciąż są dyskryminowane w naszym kraju przez pracowników służby zdrowia, a nawet członków własnej rodziny.
Tylu Polaków nie wie, że ma wirusa HIV Tylko 9 proc. Polaków przynajmniej raz w życiu wykonało test w kierunku HIV.
bEEgZdYi
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)